null

XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Mężczyzna w brązowej koszulce i jasnych spodniach przekazuje puchar reprezentantowi zwycięskiej drużyny, który stoi obok dwóch kolegów z teamu..
Dariusz Dziekanowski, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy

Zwycięską drużyną został team z Kołaczkowa, który obronił tytuł.

W sobotę 24 lipca na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji dzielnicy Targówek m.st. Warszawy drużyny piłkarskie z całej Polski i Europy rozegrały turniej, w którym po zaciętej walce zwyciężył team z Kołaczkowa. Zawodnicy drużyny Horyzont Kołaczkowo obronili tytuł Mistrza Polski z 2020. Srebro zdobył Sternik Szczecin, a brąz MOW Gostchorz. 

Puchary wręczył Dariusz Dziekanowski, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy.

Na uroczystym rozpoczęciu turnieju spotkali się zawodnicy z Kutna, Szczecina, Olsztyna, Sarnowa, Ustki, Wydrzna, Płocka, Gostchorza, Gdańska, Skopania, Kołaczkowa, Katowic, Pęcher, Chełmna, Łobeza, Tczewa, Więcborka, Grudziądza, Małej Cerkwicy, Gdańska, Kłobucka, Reszla i Warszawy, a także z Portugalii i Słowenii. 

Turniej zakończył mecz pokazowy, rozegrany między byłymi reprezentantami Polski i reprezentacją dzieci. Z młodymi piłkarzami zagrali: Dariusz Dziekanowski, Marek Jóźwiak, Tomasz Kłos, Jacek Krzynówek, Radosław Majdan, Tomasz Sokołowski i Piotr Świerczewski. Mecz rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepsza była drużyna byłych zawodowych zawodników reprezentacji Polski.

 

Mężczyzna w brązowej koszulce i jasnych stodniach przemawia przez mikrofon na statywie. W tle stół nakryty czerwonym obrusem, na którym stoją puchary i statuetki dla drużyn i zawodników.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Zawodnik w żółtej koszulce stoi na murawie boiska. W ręku trzyma zwycięską statuetkę.
W żółtej koszulce zawodnik byłej reprezentacji Polski, odbija nogą piłkę jednocześnie uciekając jednemu z zawodników drużyny wychowanków. Młody piłkarz ma białą koszulkę.