Autorem zdjęć jest Krzysztof Wierzbowski, który o swojej kilkumiesięcznej pracy na Szczęśliwickiej mówi tak: Celem projektu było pokazanie społeczeństwu problemów i radości dnia codziennego dzieci, które tak samo jak ich rówieśnicy chcą czuć, że są ważne, które mają kolegów, osiągają sukcesy, odkrywają świat. Stereotyp nienormalnych dziwadeł wynika przede wszystkim z naszej niewiedzy, niechęci, a czasem także z braku wrażliwości na osoby niepełnosprawne. Dzisiejsza wystawa jest fragmentem projektu - album "Szczęściarze.
Szczęściarze - tak o sobie mówią dzieci ze Szczęśliwickiej - szkoły pełnej pasji tworzenia, miłości i radości. Tym, co mnie w tej szkole uderzyło, było pełne oddanie i poświęcenie całego personelu placówki. W ich pracy potwierdzenie znajdują słowa Janusza Korczaka: Nie bój się miłości. Nigdy
Zespół Szkół Specjalnych nr 92 w Warszawie składa się ze szkoły podstawowej i gimnazjum dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie oraz autystycznych. Szkoła jest placówką publiczną, prowadzoną przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.