null

Wyścig ósemek licealnych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Barwne łodzie płyną w pochmurny dzień po Wiśle. W oddali widać warszawskie budynki, w tym Pałac Kultury i Nauki.

13 czerwca 2023 r. na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 2 odbył się Warszawski Wyścig Ósemek Licealnych na Wiśle. Na trasie pomiędzy mostami: Księcia Józefa Poniatowskiego i Łazienkowskim osady walczyły już 29. raz.

W tym roku po raz kolejny triumfowała osada XIV LO im. S. Staszica. Uczniowie tego liceum zdołali pokonać konkurencję zarówno w wyścigu głównym, jak i w wyścigu osad mieszanych o dźwięcznej nazwie “Priorytet – Parytet”.

Zwycięzcom nagrody wręczyli Dorota Łoboda, przewodnicząca Komisji Edukacji Rady m.st. Warszawy oraz Sławomir Kalinowski, dyrektor MOS nr 2.

W tym roku patronem regat była Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Ceremonii towarzyszyła uroczystość rozdania nagród w konkursie plastycznym “Sporty wodne łączą”.

Złote, srebrne i brązowe medale zostały ułożone na stole przykrytym zielonym obrusem. Po środku stoi imponujący, błyszczący, złoty puchar.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Wszystrkie osady pozujuą do zdjęcia przed gmachem Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Zawodnicy ubrani są w barwy swoich drużyn, a na szyi niektórych z nich dostrzec można medale. Każdej osadzie został wręczony dyplom, który dumnie trzymają w rękach liderzy osad.
Uczniowie liceum imienia Stanisława Staszica pozują do zdjęcia z Panią Dorotą Łobodą oraz Panem Sławomirem Kalinowskim. Ubrani są w czerwone koszulki ozdobione logo szkoły, a na ich szyjach wiszą złote medale. Jedna z zawodniczek siedzi na ramionach kolegów.
Pani Dorota Łoboda, ubrana w czerwoną sukienkę, wręcza złoty, lśniący puchar opiekunce zwycięskiej drużyny liceum imienia Stanisława Staszica, która nosi elegancki, granatowy garnitur.
Uśmiechnięta Pani Dorota Łoboda ubrana w czerwoną sukienkę. W tle widać trzy obrazy ustawione na sztalugach. Jeden z nich przedstawia zawodników płynących łodzią po rzece. Dwa pozostałe to malowidła obrazujące zachody słońca nad wodą.
Barwne łodzie płyną w pochmurny dzień po Wiśle. W oddali widać warszawskie budynki, w tym Pałac Kultury i Nauki.