null

Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej odznaczony przez Radę Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kobieta w średnim wieku, ubrana w sweter koloru jasno brązowego i czarną spódnicę stoi na wprost starszego mężczyzny ubranego w togę z zielonymi dodatkami. W tle na drewnianych krzesłach wyściełanych zieloną tkaniną siedzą mężczyźni.

Z okazji 100-lecia Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy wręczyła na ręce gospodarza uroczystości, Dziekana Wydziału Elektrycznego prof. Lecha Grzesiaka Odznakę Honorową Zasłużonego dla Warszawy przyznaną wydziałowi. Kolegium Odznaki Honorowej Zasłużony dla Warszawy wyróżniło także trzech wykładowców Wydziału Elektrycznego.

Uroczystość odbyła się 2 października 2021 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego PW. Na uroczystych obchodach obecny był także Jarosław Szostakowski, radny m.st. Warszawy.

Mam nadzieję, że Wydział Elektryczny, który jest jednym z najstarszych
i największych wydziałów Politechniki Warszawskiej, placówki, która zajmuje pierwsze miejsce w rankingach uczelni technicznych w Polsce, nadal będzie się tak wspaniale rozwijał. Państwa działalność naukowa, stojąca na najwyższym poziomie jest jedną z najistotniejszych i najcenniejszych wizytówek Warszawy powiedziała przed wręczeniem Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.  

Podczas jubileuszowej uroczystości odznaką wyróżniono także profesorów tej uczelni: Andrzeja Dzielińskiego, Sylwestra Robaka i Jacka Starzyńskiego.   

Szare tło sceny, na której stoi mównica z mikrofonem. Przy scenie stoją szklane wazony z białymi mieczykami. Na środku stoi kobieta w okularach, ubrana w jasnobrązowy sweter i czarną spódnicę, odwrócona w stronę kolejnych rzędów i kłaniająca się uczestnikom jubileuszowej uroczystości.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Szare tło sceny, przy której stoi głośnik oraz szklany wazon z białymi mieczykami. Na środku stoi mężczyzna ubrany w ciemnogranatowy garnitur, jasnoniebieską koszulę i granatowy krawat. Odwrócony w stronę kolejnych rzędów i kłaniający się uczestnikom jubileuszowej uroczystości.
Krużganki Dużej Auli Politechniki Warszawskiej. Na dole scena z siedzącymi na niej honorowymi gośćmi. Na środku sceny przy stole stoi mężczyzna ubrany w togę z zielonymi dodatkami. Przed rzędy czarnych krzeseł, zapełnione uczestnikami uroczystości.
Tło sceny w kolorze grafitowym z janoszarym logo Politechniki Warszawskiej, pod którym stoi na stelarzu obraz w drewnianych ramach, przedstaiający statek na morskich falach. Przy mównicy z mikrofonem stoi kobieta w okularach z czarnymi oprawkami ubrana w jasnobrązowy sweter i czarna spódnicę. Przed sceną stoją szklane wazony z białymi mieczykami, z boku kolumna na stojaku. Kobieta uśmiechając patrzy na uczestników jubileuszowej uroczystości.
Na środku sceny stoją dwie kobiety. Jedna ubrana na czarno stoi tyłem do uczestników przygladając się jak druga kobieta, ubrana w jasnobrązowy sweter i czarna spódnicę przypina do klapy marynarki odznaczenie. Kobieta stojąca przy wręczającej trzyma w rękach małe czarne pudełeczko oraz granatową teczkę w twardej oprawie. Za odznaczanym mężczyzną stoi kolejny wyróżniony. Obaj są ubrani w ciemnoszare garnitury, białe koszule i bordowe dodatki.
Kobieta ubrana w jasnobrązowy sweter i czarną spódnicę, stojąca na wprost odznaczonego gratuluje mu poprzez uściśnięcie ręki. Odznaczony mężczyzna jest ubrany w ciemnoszary garnitur, białą koszulę z bordową muchą.