null

Wręczenie Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wczoraj Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska wręczyła Odznakę Honorową "Zasłużonego dla Warszawy" przyznaną pośmiertnie byłej radnej Dzielnicy Ochota, Annie Zbytniewskiej.

Anna Zbytniewska była i zawsze będzie w naszej pamięci wzorem samorządowca. Przykładem autentycznego zaangażowania w tworzenie lokalnej wspólnoty, której sprawy były w centrum Jej zainteresowania i motywowały Ją do działania na rzecz mieszkańców. W tym roku mija 20 lat od chwili, gdy w 1998 roku po raz pierwszy uzyskała mandat radnej. 

Była zawsze blisko ludzi, wrażliwa na ich troski i potrzeby. Przez ponad 20 lat działalności dla Ochoty angażowała się w tak wiele projektów, że nie sposób ich wszystkich zliczyć. Najważniejsze przedsięwzięcia, najtrudniejsze decyzje, dotyczące naszej dzielnicy, podejmowane były przy Jej udziale. Na sercu leżały Jej szczególnie sprawy zieleni, sprzeciwiała się m.in. powstaniu trasy przez Pole Mokotowskie, a budowany właśnie nowy Park Zachodni to Jej pomysł. Jako inicjatorka powstania Społecznego Komitetu Obrony Bazaru Banacha, była także bardzo zaangażowana w proces powstania nowej hali targowej – Zieleniaka.

Rzadko się zdarza, by na gruncie działalności społecznej spotkać kogoś tak wszechstronnego. Kogoś kto ma odwagę i determinację, by reprezentować mieszkańców na tak wielu polach aktywności, poświęcając jednakową uwagę  sprawom najwyższej wagi, jak i rzeczom zdawałoby się drobnym, ale jednak istotnym dla osób, które się do Niej zwracały z prośbą o wsparcie, czy interwencję. Na Annę Zbytniewską można było liczyć, była zawsze otwarta i gotowa do działania i jestem przekonana, że tak właśnie zostanie zapamiętana przez bardzo wiele osób, którym okazała życzliwość i pomoc - powiedziała Ewa Malinowska-Grupińska Przewodnicząca Rady m.st Warszawy przypominając sylwetkę byłej radnej.  

Dyplom oraz odznakę z rak Przewodniczącej Rady m.st. Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej oraz Przewodniczącego Rady Dzielnicy Ochota Witolda Dzięciołowskiego odebrała córka Anny Zbytniewskiej.