null

Wizyta rosyjskich dziennikarzy niezależnych mediów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

27 lutego Ewa Malinowska-Grupińska Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy przyjęła grupę rosyjskich dziennikarzy, znaczących rosyjskich mediów niezależnych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, które było organizatorem tej wizyty studyjnej, zaprosiło: Dianę Kaczałową redaktor naczelną petersburskiej edycji niezależnej „Nowoj Gaziety”,  Elenę Gusarenko z agencji informacyjnej „Baltinfo”, Romana Perla dziennikarza i prezentera petersburskiej telewizji lokalnej „100 ТВ” oraz Ilię Kliszyna redaktora naczelnego portalu internetowego niezależnej TV Dożdż.

W związku z obchodzonym w tym roku w Rosji rokiem samorządności, dziennikarze szczególne zainteresowani byli reformą samorządową w Polsce. Z gośćmi spotkali się przedstawiciele wszystkich partii wchodzących w skład Rady m.st Warszawy.

Po spotkaniu w gabinecie przewodniczącej rady, w którym wzięli również udział radni: Aleksandra Gajewska, Filip Frąckowiak i Cezary Jurkieiwcz, goście przeszli do Sali obrad Rady m.st. Warszawy, gdzie mogli przez chwilę poobserwować przebieg sesji, a także porozmawiać z radnymi i warszawskimi dziennikarzami. Wychodząc z Sali Gagarina goście zostali poczęstowani jabłkami, które obiecali zabrać ze sobą na pamiątkę wizyty.

fot. Sławomir Paszkiet