null

Urodziny Domu Powstańców Warszawskich

Drukuj otwiera się w nowej karcie

3 października odbyły się 4. urodziny Domu Powstańców Warszawskich. Na uroczystości Radę m.st. Warszawy reprezentowała Magdalena Roguska, wiceprzewodnicząca rady, oraz Mariusz Budziszewski, Wiceprzewodniczący Komisji Samorządowej i Integracji Europejskiej.

Od czterech lat przy ul. Nowolipie 22 działa Dom Powstańców Warszawskich. Na co dzień powstańcy mogą tam zjeść ciepły posiłek, wziąć udział w zajęciach ruchowych i kulturalnych, a przede wszystkim spędzać miło czas w zaufanym gronie.

Obiekt to także przestrzeń do promowania ważnych wartości, spotkań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży – często wzruszających dla obu stron. Organizowane są tu koncerty, wykłady, wspomnienia, indywidualne wywiady, tak by wiedza i pamięć o Powstaniu Warszawskim została przekazana młodszym pokoleniom. Pracownicy domu i wolontariusze sprawują również opiekę nad Powstańcami w ich domach – dostarczają posiłki, robią zakupy, realizują recepty, ale także dbają o ich dobry stan psychiczny. Powstańcy mogą korzystać z pomocy fizjoterapeutów.

Zobacz galerię (13 zdjęć)