null

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę CLXIII liceum

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W środę 22 czerwca br. przy ulicy Słowackiego 3 w Wesołej, odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego i kamienia węgielnego pod budowę CLXIII Liceum Ogólnokształcącego. Na wydarzeniu obecni byli Magdalena Roguska i Sławomir Potapowicz - wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy.

Idea ponadpodstawowej szkoły zrodziła się z potrzeby mieszkańców Wesołej, o której władze Warszawy dowiedziały się drogą konsultacji społecznych. Ponad 70 proc. z nich opowiedziało się za pomysłem utworzenia szkoły ponadpodstawowej w czasie konsultacji w 2018 r. Już teraz placówka, która gościnnie mieści się na terenie szkoły podstawowej numer 385, oferuje uczniom szereg możliwości rozwoju w przyjaznej atmosferze, pełnej otwartości i pasji. Edukuje pokolenie kolejnych warszawiaków w sposób zaangażowany, pielęgnując ich zainteresowania, talenty i motywacje.

Dziękuję wszystkim radnym, którzy z konsekwencją i determinacją dążyli do tego żeby najpierw zapadła decyzja o budowie liceum w Wesołej, którą podjęliśmy w marcu 2019 r., a następnie aby przyznane zostały fundusze niezbędne na jej budowę – zaznaczyła w swoim przemówieniu Magdalena Roguska.

Przyszła siedziba liceum to nowoczesny jednopiętrowy obiekt o powierzchni ponad 6.3 tys. m2. Oprócz sal dydaktycznych w budynku znajdzie się audytorium z funkcją widowiskową na 229 miejsc i stołówką. Placówka będzie posiadać wewnętrzne patio, które umożliwi uczniom odpoczynek na świeżym powietrzu. Obok szkoły znajdzie się sala sportowa o powierzchni 700 m2 z siłownią. W projekcie budynku szkoły zastosowano przyjazne dla środowiska źródła ciepła: powietrzne pompy ciepła wspomagane kondensacyjnymi kotłami gazowymi. Dach części sportowej zostanie pokryty panelami fotowoltaicznymi, które wspomagać będą zasilanie szkoły w energię elektryczną.

Koszt inwestycji to blisko 34.5 mln zł.  Otwarcie placówki zaplanowano pod koniec 2023 r. Projekt budynku powstał w pracowni architektonicznej plus3-architekci Sp. z o.o., a wykonawcą robót budowlanych była firma REMBUD Sp. z o.o.

 

fot. Zuzanna Sosnowska

Zobacz galerię (17 zdjęć)