null

Uroczystość w Szkole Podstawowej nr 360 im. Polskich Noblistek w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ujęcie pocztu sztandarowego składającego się z dwóch dziewczynek oraz jednego chłopca wykonane od tyłu. Elegancko ubrane dzieci odprowadzają sztandar. Na nim znajduje się logo szkoły oraz napis "Szkoła Podstawowa nr 360 im. Polskich Noblistek w Warszawie".

8 marca 2024 roku w warszawskiej Szkole Podstawowej nr 360 w Ursusie odbyła się uroczystość nadania imienia Polskich Noblistek placówce oraz przekazania jej sztandaru. Na wydarzeniu Radę m.st. Warszawy reprezentowała Beata Michalec.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości, którzy następnie wygłosili znakomite przemówienia, gratulując szkole w tym wyjątkowym dniu. Wkrótce potem Barbara Nowacka, Ministra Edukacji i Bogdan Olesiński, Burmistrz dzielnicy Ursus wraz z Edytą Gawlicką, Dyrektor Szkoły, odsłonili tablicę pamiątkową. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów szkoły. Oprócz ukazania talentu i zdolności artystycznych najmłodszych, pokazy zwróciły uwagę na świetność kobiet, po których szkoła otrzymała imię – Marii Skłodowskiej-Curie, Wisławy Szymborskiej oraz Olgi Tokarczuk.

Radna Beata Michalec przemawia do mikrofonu. W tle widać udekorowaną halę sportową Szkoły Podstawowej.
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Na krzesłach ustawionych w rzędach siedzą zaproszeni goście. Na pierwszym planie widoczna jest Beata Michalec, Bogdan Olesiński oraz Barbara Nowacka.
Barbara Nowacka, Bogdan Olesiński oraz Edyta Gawlicka stoją przy zasłoniętej płótnem tablicy. Trzymają za materiał, by za chwilę go zdjąć i odkryć tablicę.
Barbara Nowacka, Bogdan Olesiński oraz Edyta Gawlicka stoją przy osłoniętej przez nich ta blicy pamiątkowej. Widnieje na niej napis "Pamiątka nadania imienia Polskich Noblistek Szkole Podstawowej nr 360 w Warszawie" oraz logo Szkoły.
Młoda dziewczynka ubrana w elegancką koszulkę z herbem szkoły. Jej twarz zasłonięta jest trzymanym przez nią obrazem Wisławy Szymborskiej.
Młoda dziewczynka ubrana w elegancką koszulkę z herbem szkoły. Jej twarz zasłonięta jest trzymanym przez nią obrazem Marii Skłodowskiej-Curie.
Młoda dziewczynka ubrana w elegancką koszulkę z herbem szkoły. W dłoniach trzyma obraz Olgi Tokarczuk.