null

Uroczysta LII Sesja Rady m.st. Warszawy dobiegła końca

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Honorowi Obywatele Miasta Stołecznego Warszawy na Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki stający w pierwszym rzędzie, po wręczeniu tytułu.
Autor: Zuzanna Sosnowska

Sesja miała miejsce w Sali Ratuszowej Pałacu Kultur i Nauki i tradycyjnie przyznano na niej Honorowe Obywatelstwa oraz Nagrody m.st. Warszawy.

Podczas uroczystej sesji Pani Olgdze Tokarczuk, Panu Profesorowi Władysławowi Findeisenowi, Panu Profesorowi Wojciechowi Noszczykowi, Panu Profesorowi Andrzejowi Rottermundowi, Panu Profesorowi Wiesławowi Janowi Wysockiemu praz Pani  Jolancie Brzeskiej (w imieniu której odebrała córka Magdalena Brzeska), i Panu Profesorowi Andrzejowi Rzeplińskiemu wręczono, za wybitne osiągnięcia, tytuł Honorowego Obywatela m.st. Warszawy - najwyższe miejskie wyróżnienie. Wręczono również Nagrody m.st. Warszawy osobom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla Stolicy.

Ponieważ w zeszłym roku, ze względu na panującą pandemię, uroczysta sesja nie odbyła się, w tym roku nagrodzono Honorowych Obywateli i laureatów Nagrody m.st. Warszawy z 2020 i 2021 roku.

Motywem przewodnim tegorocznej sesji była różnorodność. "Przez ostatnie dni, zastanawiałam się, co łączy dołączających dziś do grona Honorowych Obywateli. Szukałam osi, która prowadziłaby mnie przez ich wspaniałe i bogate życiorysy. I znalazłam ją właśnie w różnicach i odmiennościach Warszawy oraz ludzi z nią związanych, które nas przyciągają i fascynują." - mówiła Ewa malinowska-Grupińska, Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy. 

broszura informacyjna