null

Uczestniczki Powstania Warszawskiego odznaczone rumuńskim medalem

Drukuj otwiera się w nowej karcie

w czwartek, 5 marca br. w bibliotece Muzeum Powstania Warszawskiego Księżna Małgorzata, Strażniczka Korony Rumuńskiej wraz z Księciem Radu wręczyli odznaczenia trzem bohaterkom Powstania Warszawskiego. Hanna Stadnik, Halina Jędrzejewska i Anna Stupnicka-Bando otrzymały Krzyż Rumuńskiej Rodziny Królewskiej.

Gratulacje w imieniu swoim i Rady m.st. Warszawy złożyła wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy Magdalena Roguska - To wielki zaszczyt otrzymać odznaczenie z rąk Rodziny Królewskiej, ale nie mam wątpliwości, że w przypadku tych odważnych kobiet jest ono w pełni zasłużone. Chciałabym w tym miejscu podziękować Paniom, w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców tego niestrudzonego miasta, w którym możemy dziś podejmować naszych wspaniałych Gości, za trud, olbrzymie poświęcenie i waleczne serce. Za to, że gotowe byłyście oddać życie za wolność, którą się dziś cieszymy. Wiemy, że ten dar nie jest dany raz na zawsze. Obiecujemy, że o wolność, o którą walczyłyście w czasach wojny, będziemy dbali w czasach pokoju.

Warto podkreślić, że jedna z odznaczonych Pań, Halina Jędrzejewska, od zeszłego roku jest Honorową Obywatelką m.st. Warszawy.       

Rumuńska Rodzina Królewska była gościem honorowym konferencji „Women Leadership Forum”, organizowanej w dniach 4-5 marca, br. w Warszawie, przez Ambasadę Rumunii, Polsko Rumuńską Bilateralną Izbę Handlowo – Przemysłową (PRBCC) i Rumuński Instytut Kultury.

B65A2753_Custom.jpg
Zobacz galerię (5 zdjęć)
B65A2693.jpg
B65A2846_Custom.jpg
B65A2718.jpg
B65A2867_Custom.jpg