null

Uczestnicy "Wakacji z Muszkieterami" odwiedzili stołecznych radnych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pałac Kultury i Nauki, sala warszawska. Wspólne zdjęcie pięciu uczestników kolonii z radnymi. Dzieci są ubrane w żółte i białe koluszki z logo "Wakacje z Muszkieterami"

Radę m.st. Warszawy na spotkaniu z uczestnikami kolonii reprezentowały Magdalena Roguska, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy i Renata Niewitecka, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska w Radzie Warszawy.

Mali Muszkieterowie przyjechali na wypoczynek z różnych zakątków Polski. Dla niektórych z nich były to pierwsze w życiu wakacje.

Jednym z punktów programu kolonii była wycieczka do Warszawy, w tym m.in. poznanie historii miasta, spacer po placu Piłsudskiego oraz Łazienkach Królewskich, a także spotkanie z Prezydentem Warszawy oraz stołecznymi radnymi.

Spotkanie małych muszkieterów i przedstawicielek rady odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki w Sali Warszawskiej, która jest miejscem pracy stołecznych radnych podczas sesji Rady m.st. Warszawy. Uczestnicy kolonii mieli wiele pytań, nie tylko tych dotyczących rady i miasta, na które odpowiadały wiceprzewodnicząca Magdalena Roguska i przewodnicząca Renata Niewitecka oraz dyrektor Biura Rady m.st. Warszawy Krzysztof Rożek. Na zakończenie spotkania koloniści otrzymali drobne upominki. Oczywiście były też pamiątkowe zdjęcia.      

 

Przedstawicieli rady odpowiadają na pytania dzieci, które siedzą na miejscach dla radnych.
Zobacz galerię (9 zdjęć)
Przedstawicielki rady oraz dyrektor Biura Rady, ubrany w niebieską koszulkę i beżowe spodnie. Dyrektor trzyma w ręku mikrofon przez który opowiada dzieciom o pracy Biura Rady.
Zdjęcie ogólne sali, na którym widać dzieci w róznokolorowych koszulkach zgłaszających się do zadania pytania.
Renata Niewitecka wręcza upominki.
Na stole przed dzieckiem leży gra planszowa "Piesku, kotku, szukajcie domu"
Magdalena Roguska wręcza dzieciom upominki.
Przedstawicielki klaszczą w dłonie po występnie muzycznym kolonistów.
Wspólne zdjęcie. Dzieci oraz radne siedzą na trybunach dla mieszkańców oraz schodach pomiedzy nimi.
Wspólne zdjęcie. Dzieci oraz radne mają ręce ułożone w kształcie serca.