null

Szkoła imienia WOŚP w Warszawie

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

14 czerwca 2024 roku warszawska Szkoła Podstawowa nr 404 oficjalnie zyskała imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nadanie imienia placówce nastąpiło poprzez uchwałę Rady m.st. Warszawy z dnia 15 lutego 2024 roku.

Jesteśmy dumni, że naszym patronem została Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. – zapewniali uczniowie SP404 – Łączą nas ideały: budowanie przyszłości dzięki przyjaźni, otwartości, życzliwości i empatii. Będziemy grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

W uroczystości uczestniczyli Sławomir Potapowicz, Wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy oraz radna Sandra Spinkiewicz.

Patron ten to nie tylko powód do radości, ale przede wszystkim ogromne zobowiązanie. – mówił Sławomir Potapowicz – Zobowiązanie do kształcenia młodzieży w duchu humanizmu i troski o drugiego człowieka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Jerzy Owsiak oraz Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

Chciałbym teraz do uczniów powiedzieć jedną rzecz: Hej, Kochani! Kochajcie szkołę. Jesteście w takim momencie, że może to jeszcze nie siedzi w Was tak bardzo mocno, ale kiedy będziecie mieli tyle lat, co ja, zrozumiecie, że najpiękniejsze wspomnienia są ze szkoły. – przemawiał Jerzy Owsiak – Absolutnie. Nie przegapcie niczego. Nie przegapcie, że macie piękną szkołę, nauczycieli którzy Was szanują, którzy Was kochają, bo to imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy świadczy o tym. 

Zobacz galerię (8 zdjęć />)