null

Święto Niepodległości

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie jest płyta na pomniku Wincentego Witosa. Cytat: "...a Polska winna trwać wiecznie." Wypisany metalowymi literami.

11 listopada to ważna data dla każdej Polki i Polaka. 105. lat temu nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość.

Stołeczni radni upamiętnili to wydarzenie złożeniem wieńców m.in. pod Pomnikami Ojców Niepodległości:

  • Grób Nieznanego Żołnierza – wiceprzewodniczący Magdalena Roguska i Sławomir Potapowicz oraz Anna Auksel-Sekutowicz, Mariusz Budziszewski i Paweł Lech.
  • Pomnik Józefa Piłsudskiego – wiceprzewodniczący Magdalena Roguska i Sławomir Potapowicz oraz Anna Auksel-Sekutowicz, Mariusz Budziszewski i Paweł Lech.
  • Pomnik Wincentego Witosa – wiceprzewodniczący Magdalena Roguska i Sławomir Potapowicz oraz Anna Auksel-Sekutowicz, Mariusz Budziszewski i Paweł Lech.
  • Pomnik Ignacego Paderewskiego – wiceprzewodniczący Magdalena Roguska i Sławomir Potapowicz oraz Anna Auksel-Sekutowicz, Mariusz Budziszewski, Paweł Lech i Tomasz Żyłka.
  • Pomnik Romana Dmowskiego – wiceprzewodniczący Magdalena Roguska i Sławomir Potapowicz oraz Anna Auksel-Sekutowicz, Mariusz Budziszewski, Paweł Lech i Tomasz Żyłka.
  • Pomnik Ignacego Daszyńskiego – wiceprzewodniczący Magdalena Roguska i Sławomir Potapowicz oraz Anna Auksel-Sekutowicz, Mariusz Budziszewski, Paweł Lech i Tomasz Żyłka.
  • Pomnik Wojciecha Korfantego – wiceprzewodniczący Magdalena Roguska i Sławomir Potapowicz oraz Anna Auksel-Sekutowicz, Mariusz Budziszewski, Paweł Lech i Tomasz Żyłka.
  • Pomnik Józefa Piłsudskiego – wiceprzewodniczący Sławomir Potapowicz oraz Anna Auksel-Sekutowicz, Mariusz Budziszewski, Paweł Lech, Tomasz Żyłka i Piotr Żbikowski.
  • Pomnik Gabriela Narutowicza – wiceprzewodniczący Sławomir Potapowicz oraz Anna Auksel-Sekutowicz, Mariusz Budziszewski, Paweł Lech, Tomasz Żyłka i Piotr Żbikowski.
  • Pomnik na Skwerze ks. Kazimierza Szklarczyka – Stanisław Dratkiewicz.

 

Uroczystości niepodległościowe na terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego.

Organizatorem uroczystości przy pomniku patrona uczelni na warszawskich Bielanach są władze dzielnicy oraz AWF. Radę reprezentowali: Tomasz Herbich, Dariusz Figura, Kacper Pietrusiski, Piotr Mazurek i Piotr Żbikowski.   

Na pierwszym planie jest Grób Nieznanego Żołnierza. Na fasadzie pomnika zawieszony jest pas biało-czerwony z ozdobą w kształcie orderu Virtuti Militari.
Zobacz galerię (27 zdjęć)
Na pierwszym planie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza, stoją radni, którym przy składania kwiatów towarzyszy strażnik miejski.
Na pierwszym planie widać radnych oddających hołd przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
Na pierwszym planie znajdują się wieńce złożone przez delegacje radnych oraz Prezydenta m.st. Warszawy. Za wieńcami stoją żołnierze wartownicy przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
Na pierwszym planie widnieje pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Placu Piłsudskiego od strony garnizonu Warszawa. Po jego bokach stoją biało-czerwone flagi, a pod nim zostały złożone wieńce.
Na pierwszym planie stoją radni oddający hołd przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na drugim planie widać panoramę Warszawy.
Pomnik Wincentego Witosa na placu Trzech Krzyży.
Na pierwszym planie widoczni są radni, przed pomnikiem Wincentego Witosa, składający kwiaty w asyście strażnika miejskiego. Na drugim planie znajduję się budynek Ambasady Japonii.
Na pierwszym planie widoczny jest pomnik Ignacego Jana Paderewskiego, pod którym złożono wieńce. Przy pomniku stoją żołnierze wartownicy. Na drugim planie widać Park Ujazdowski.
Delegacja radnych w towarzystwie strażnika miejskiego maszeruje w stronę pomnika Ignacego Jana Paderewskiego, by złożyć wieniec.
Na pierwszym planie, przed pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego, stoją radni ustawieni w rzędzie oddając hołd. Na drugim planie widać żołnierza trzymającego biało-czerwony wieniec.
Na pierwszym planie znajduję się pomnik Romana Dmowskiego, po prawej i lewej stronie ustawione są biało-czerwone flagi oraz złożone wieńce. Po obu stronach pomnika stoją żołnierze wartownicy.
Na pierwszym planie, przed pomnikiem Romana Dmowskiego, stoją radni oddając hołd.
Na pierwszym planie znajduję się pomnik Ignacego Daszyńskiego, przed którym stoją biało-czerwone flagi, wieńce złożone przez radnych oraz dwaj żołnierze wartownicy.
Na pierwszym planie stoją radni oddający hołd przed pomnikiem Ignacego Daszyńskiego.
Na pierwszym planie widać radnych skierowanych w stronę pomnika Wojciecha Korfantego, który znajduję się na drugim planie. Pod pomnikiem znajdują się wieńce.
Na pierwszym planie znajdują się radni maszerujący w stronę pomnika Wojciecha Korfantego w asyście strażniczki miejskiej niosącej wieniec.
Na pierwszym planie widnieje pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, pod którym leżą wieńce oraz stoją żołnierze wartownicy. Po bokach pomnika ustawione zostały biało-czerwone flagi.
Na pierwszym planie, przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, stoją radni w asyście strażnika miejskiego.
Na pierwszym planie widnieją radni maszerujący w stronę pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, w asyście strażnika miejskiego niosącego wieniec.
Na pierwszym planie stoi pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, po którego bokach znajdują się wieńce oraz dwie donice z białymi i czerwonymi kwiatami. Na drugi planie widać budynki AWF.
Na pierwszym planie widnieje żołnierz składający wieniec rady m.st. Warszawy. Na drugim planie stoją radni.
Na pierwszym planie widoczni są radni, w towarzystwie salutującego strażnika miejskiego oraz żołnierzy wartowników. Na drugim planie widać budynek AWF.
Na pierwszym planie znajdują się radni ustawieni w rzędzie. Na drugim planie widnieje budynek AWF.
Alejka utworzona z krzewów, które przyozdobiono flagami Polski. Na jej końcu stoi pomnik Gabriela Narutowicza, pod którym złożone zostały wieńce.
Radni stojący przed pomnikiem Gabriela Narutowicza.
Radni składają hołd po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Gabriela Narutowicza.