null

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Drukuj otwiera się w nowej karcie

25 stycznia br. w Ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Otrzymali je uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, którzy uczą się w stolicy. Stypendia wręczyły Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i Wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Masny, która jest także Przewodniczącą Komisji Stypendialnej.          

Każdy z Was ma szczególny talent i ważne jest aby te talenty mogły się rozwijać i przynosić Wam sukcesy. Jesteście ambasadorami tego stypendium. Wasz sukces jest zachętą dla innych zdolnych, młodych mieszkańców Warszawy, a dla nas ogromną satysfakcją, że możemy Wam w tym pomóc - podkreśliła wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Masny.   

W gronie tegorocznych laureatów, którzy otrzymali najwyższe noty stypendialne znaleźli się: florecistka, mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich, pasjonat genetyki, kontrabasista, lekkoatletka, łyżwiarka figurowa, finaliści olimpiady chemicznej i informatycznej, student lotnictwa i akordeonista. 

Wszyscy stypendyści angażują się w pomoc chorym i potrzebującym, dzieciom i starszym. Towarzyszą niepełnosprawnym w spacerach, rozmowach, czytają im na głos. Pomagają wychowankom w domach dziecka i świetlicach jako korepetytorzy.

>> Dziesięciu najlepszych stypendystów  

W tym roku Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II przyznano po raz ósmy. Otrzyma je 588 uczniów i studentów. Komisja stypendialna przyznaje stypendia w wysokości od 200 do 1500 zł miesięcznie w zależności od dochodu rodziny, osiągnięć naukowych, artystycznych czy sportowych, a także zaangażowania stypendysty w działania charytatywne i społeczne.        

>> więcej o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II 

fot. Rafał Motyl