null

Stulecie nadania Honorowego Obywatelstwa Marii Skłodowskiej-Curie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Maria Skłodowska-Curie to pierwsza kobieta, która otrzymała godność Honorowego Obywatela Warszawy. Stało się to 21 lutego 1924 r. Pracowita, skromna, ambitna i bezinteresowna. Niezwykła kobieta.

Z okazji stulecia nadania godności Honorowego Obywatela Warszawy Uczonej, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie przygotowało okolicznościową kartkę “Pozdrowienia z Warszawy” z wizerunkiem Noblistki. Dziś taką kartkę wraz ze znaczkiem można wysłać do dowolnej osoby. 

W akcji wzięła udział także Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Tak się składa, że jestem pierwszą kobietą, która przewodniczy Radzie m.st. Warszawy, dlatego postanowiłam, że pocztówkę z pozdrowieniami z Warszawy Marii Skłodowskiej-Curie prześlę do przewodniczących rad miast wojewódzkich.

Przed nami wybory samorządowe, dlatego życzę Wam wielu sukcesów, ciekawych kampanii, ciekawych spotkań. Życzę Wam, żebyście osiągnęli najwięcej ile możecie.

Zbliżenie na dłonie Przewodniczącej Rady m.st. Warszawy podpisującej pocztówkę.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Na pierwszym planie Ewa Malinowska-Grupińska podpisuję pocztówki z wizerunkiem Marii Skłodowskiej-Curie. Na drugim planie półki z różnymi pamiątkami z wizerunkiem Uczonej.
Na pierwszym planie Ewa Malinowska-Grupińska przygotowuję się do podpisywania pocztówek z wizerunkiem Marii Skłodowskiej-Curie. Na drugim planie półki z różnymi pamiątkami z wizerunkiem Uczonej.