null

Stanowisko Rady m.st. Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sala Warszawska w Pałacu Kultury i Nauki. Przy mównicy stoi Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca rady. Na mównicy z mikrofonem stoi flagietka z miniaturowymi flagi Ukrainy i Warszawy.

Rada m.st. Warszawy stanowczo potępiła zbrodniczą agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, rozpoczętą 24 lutego 2022 roku.Ten nieuzasadniony, barbarzyński atak łamie wszelkie normy prawa międzynarodowego i uderza z całą brutalnością w ludność cywilną. Ostrzeliwane są budynki mieszkalne, szpitale, przedszkola, giną bezbronni ludzie - powiedziała Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Minutą ciszy podczas LXI sesji Rady m.st. Warszawy, stołeczni radni uczcili pamięć ofiar bestialskiej napaści Rosji na Ukrainę. Pierwszym punktem porządku obrad było przedstawienie przez Rafała Trzaskowskiego, prezydenta miasta stołecznego Warszawy informacji na temat dotychczasowych i planowanych działań Miasta w związku z przyjmowaniem uchodźców – ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz organizowania pomocy dla osób zamieszkałych na zaatakowanych terenach.
 
Następnie radni przyjęli stanowisko w sprawie agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz uchwałę w sprawie zakończenia współpracy pomiędzy miastem stołecznym Warszawą a miastami Federacji Rosyjskiej - Moskwą, Groznym, Niżnym Nowogrodem, Sankt Petersburgiem i Smoleńskiem.
 
fot. Zuza Sosnowska
Minut ciszy. Sala Warszawska w Pałacu Kultury i Nauki. Za stołem prezydialnym Rady m.st. Warszawy stoi Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca rady, w głębi za nią stoi młoda kobieta w białej bluzce. Na stole stoją dwa komputerowe monitory oraz mała flagietka z miniaturowymi flagi Ukrainy i Warszawy.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Zdjęcie stanowiska podpisem przewodniczącej Rady m.st. Warszawy. Na jednej z kartek leży kokardka w kolorach narodowych Ukrainy.
Uchwała podjęta podczas sesji z podpisem przewodniczącej Rady.