null

Spotkanie z Powstańcami przed obchodami 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Wczoraj, 26 lipca, w Domu Powstańców Warszawskich prezydent Rafał Trzaskowski wraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich oraz reprezentującą Radę m.st. Warszawy Wiceprzewodniczącą Magdaleną Roguską, zachęcał do udziału w wydarzeniach z okazji 78. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Po okresie pandemii, miasto wraca do tradycyjnego trybu celebracji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Program obchodów jest bardzo bogaty. Spotkania odbędą się na Cmentarzach Powązkowskim i Powstańców na Woli, na pl. Krasińskich, w miejscach pamięci o bohaterach i wydarzeniach. Powróci też wspólne śpiewanie powstańczych piosenek.

Podczas spotkania w Domu Powstańca przy ul. Nowolipie, Prezydent Rafał Trzaskowski wręczył obecnym Powstańcom symboliczne kosze z upominkami. Wiceprzewodnicząca Magdalena Roguska podpisała także wraz z prezydentem, dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego oraz przedstawicielami organizacji kombatanckich, apel o uczczenie wybuchu Powstania 1 sierpnia o godz. 17:00. Mieszkańcy Warszawy wzywani są do chwili zastanowienia, jak może się skończyć agresja, wojna oraz uzurpowanie prawa do zarządzania życiem innego człowieka.

Wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy podkresliła w swoim przemówieniu, że w tym roku kolejny raz uczestnicy powstania zostaną uhonorowani także podczas uroczystej sesji Rady Miasta.

Obchody rocznicy wybuchu Powstania to zawsze czas, gdy wspominamy i oddajemy hołd tym, którzy poświęcili wszystko w obronie wolności, godności, w obronie naszego miasta. Nadamy honorowe obywatelstwa, ale także nagrodzimy kilkadziesiąt osób i instytucji, które w sposób szczególny zasłużyły się niosąc pomoc, edukując, wspierając niesamodzielnych, broniąc wartości – zapewniła Wiceprzewodnicząca.

Chwała bohaterkom i bohaterom Powstania!

Szczegółowy kalendarz obchodów znajduje się na stronie: um.warszawa.pl/powstaniewarszawskie

Zobacz galerię (9 zdjęć />)