null

Spotkanie w Radzie Warszawy wylicytowane na WOŚP

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Podczas 27. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczeń III klasy Gimnazjum im. bł. Edwarda Grzymały w Sadownem, Paweł Tytman z Kołodziąża, wylicytował jeden dzień w Radzie m.st. Warszawy. Dziś przed VI sesją Rady m.st. Warszawy spotkał się z przewodniczącą rady Ewą Malinowską-Grupińską i prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Do Warszawy przyjechał z mamą, panią Wiolettą Tytman. 

Wizyta rozpoczęła się od zaprezentowania zasad funkcjonowania Rady m.st. Warszawy, potem było zwiedzanie pomieszczeń Biura Rady i oglądanie panoramy stolicy. Nasi goście zostali także zapoznani z zasadami nadawania godności honorowego obywatelstwa Warszawy, obejrzeli także galerię i księgę Honorowych Obywateli. Następnie Paweł wspólnie z mamą przysłuchiwał się obradom Rady m.st. Warszawy, która dziś odbywała się w Sali Warszawskiej na p. IV Pałacu Kultury i Nauki. W planie wizyty znalazło się także zwiedzanie PKiN.

Na pytanie skąd u tak młodego człowieka zainteresowanie wystawionym na licytację pobytem w Biurze Rady m.st. Warszawy, Paweł Tytman odpowiedział: - Mój udział w licytacji wynika z tego, że interesuję się polityką.     

Paweł Tytman oprócz udziału w licytacji WOŚP, w tym roku już po raz dziesiąty, jako wolontariusz zbierał pieniądze do puszki orkiestry.