null

Rocznicowe uroczystości

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie pomnik w formie kamienia z tablicą. Za nim znajdują się polskie flagi na masztach. Na drugim planie skwer znajdujący się na tyłach pomnika. Nad pomnikiem pochylają się dwie starsze Panie z biało-czerwonymi opaskami na rękawie.

3 maja 2023 r. z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji przez Sejm Czteroletni. Podczas uroczystości przy pomniku na ul. Cierlickiej w dzielnicy Włochy.

12 maja br. z okazji 88. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz 100. rocznicy powołania Instytut jego imienia odbyła się uroczystość złożenia kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pod pomnikiem przy ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Podczas uroczystości w dzielnicy Włochy w imieniu Rady m.st. Warszawy kwiaty złożył radny Stanisław Dratkiewicz. (fot. Dawid Kuczera dla Urzędu m.st. Warszawy)

Uroczystości upamiętniające Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się pod GNŻ. Podczas składania wieńców pod GNŻ oraz pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego obecni byli: Tomasz Żyłka i Cezary Jurkiewicz, stołeczni radni. (fot. Zuza Sosnowska dla Urzędu m.st. Warszawy)  

Na pierwszym planie radny Dratkiewicz, obok inni uczestnicy uroczystości oraz strażniczka miejska. Na drugim planie drzewa rosnące w parku.
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Na pierwszym planie radny Dratkiewicz oddaje hołd po złożeniu kwiatów pod pomnikiem, w asyście strażniczki miejskiej. Na drugim planie uczestnicy uroczystości
Na pierwszym planie aleja przed pomnikiem. Po bokach stoją uczestnicy uroczystości i poczty sztandarowe.
Stanisław Dratkiewicz, radny m.st. Warszawy i strażniczka miejska.
Na pierwszym planie delegacje z wiązankami kwiatów czekają na złożenie pod Grobem Nieznanego Żołnierza.
Na pierwszym planie radny Tomasz Żyłka oddaje hołd przez pochylenie głowy po złożeniu kwiatów.
Na pierwszym planie widok boczny pomnika Marszałka Piłsudskiego przy ul. Tokarzewskiego. Na drugim planie stołeczni radni, Tomasz Żyłka i Cezary Jurkiewicz. składaja kwiaty
Na pierwszym planie strażniczka miejska z wieńcem, za nią idą reprezentanci rady.