null

Prezentacja muralu z napisem Konstytucja

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W tle mural na ścianie budynku przy ul. Szaserów 133 z napisem konstytucja. Na pierwszym planie stołeczni radni obecni na uroczystości

Mural powstał z inicjatywy radnych Koalicji Obywatelskiej, którzy w tej sprawie złożyli interpelację do Prezydenta Warszawy.

W imieniu stołecznych radnych przemawiał Jarosław Szostakowski, przewodniczący Klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie m.st. Warszawy.

Dodatkowo Radę m.st. Warszawy reprezentowali: wiceprzewodnicząca Magdalena Roguska i Sławomir Potapowicz oraz Agnieszka Borowska, Dorota Łoboda, Piotr Mazurek, Paweł Lech, Kacper Pietrusiński oraz Agnieszka Wyrwał.  

Warszawa jest miastem wolności, to tutaj podchorążowie szturmowali Belweder, dając sygnał do wybuchu powstania listopadowego, to tutaj podjęto decyzję o wybuchu powstania styczniowego. To 11 listopada, dzień kiedy zaczęło się rozbrajanie garnizonu niemieckiego w Warszawie, jest Świętem Niepodległości. To tutaj 1 sierpnia 1944 żołnierze AK wyszli bić się na barykady, w ’68 zaczął się studencki marzec, a w ‘89 świętowaliśmy zwycięstwo Solidarności. I tu w 2015 na wezwanie Komitetu Obrony Demokracji wyszliśmy na ulicę bronić Trybunału Konstytucyjnego. Mural „Konstytucja” uosabia wszystkie wartości i wolności, o które Polacy bili się przez lata. Konstytucja jest symbolem naszej wolności – mówił Jarosław Szostakowski, radny m.st. Warszawy

 

fot. Dawid Kuczera

Zobacz galerię (6 zdjęć)