null

Odznaka Honorowa Zasłużonego dla Warszawy dla Jerzego Mądrego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

4 kwietnia 2024 roku w Terminalu Kultury podczas spotkania Klubu Inteligencji Praskiej, Paweł Lech, Przewodniczący Komisji Zdrowia Rady m.st. Warszawy, wręczył Odznakę Honorową Zasłużonego dla Warszawy Jerzemu Mądremu.
Odznaka została przyznana na posiedzeniu Kolegium w dniu 16 listopada 2023 roku.

Jerzy Mądry – ekspert Warszawskiej Rady Seniorów ds. sportu, warszawiak od urodzenia.
Swoją przygodę z biegiem rozpoczął w 1969 r. na mistrzostwach szkół podstawowych Pragi – Południe, zdobywając I miejsce. Jego trenerem i mentorem został Roman Wszoła, który zaszczepił w nim miłość do lekkoatletyki, która trwa do dziś. Trenował sprint, biegał z W. Maniakiem, Z. Nowoszem, M. Woroninem, J. Wernerem, i A. Badeńskim. 
Po latach kłopoty zdrowotne uniemożliwiły mu kontynuowania czynnego uprawiania biegów i wtedy zwrócił się w kierunku niesienia czynnej pomocy biegaczom. Spełnił swoje marzenia bycia blisko biegaczy, pomagając w obsłudze biegów masowych na terenie Warszawy i okolic.

Jako członek Rady Seniorów Pragi-Południe i Warszawskiej Rady Seniorów szukał w nich miejsca dla swoich zainteresowań. Usłyszał o programie “Aktywny Senior – Sprawny Senior” i poprosił przewodniczących Rady Dzielnicowych i WRS o pisma polecające do utworzenia wolontariatu seniorów do obsługi masowych biegów ulicznych w Warszawie.
Pierwszy sprawdzian tych działań miał miejsce we wrześniu 2017 roku, na Półmaratonie Praskim. Seniorzy otrzymali wtedy po raz pierwszy podziękowania, medale i koszulki. 
Pan Jerzy wyszedł wówczas z inicjatywą wolontariatu do innych organizatorów do innych organizatorów biegów i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Teraz to oni szukają kontaktu i określają swoje potrzeby, a liczba wolontariuszy-seniorów ciągle rośnie.
Głównymi organizatorami biegów, w których seniorzy biorą udział są Aktywna Warszawa i Maraton Warszawski. 

Uśmiechnięty Paweł Lech.
Zobacz galerię (10 zdjęć)
Paweł Lech, Jerzy Mądry oraz Tomasz Kucharski.
Radny wręcza Zasłużonemu Odznakę w eleganckim pudełeczku.
Radny przypina Zasłużonemu odznakę do marynarki.
Na scenie przemawia Paweł Lech. Za nim widnieje napis "Spotkanie Inauguracyjne Klubu Inteligencji Praskiej". Pod sceną rozłożona została wystawa fotograficzna "Praga-Południe jest kobietą".
Wystawa fotograficzna "Praga-Południe jest kobietą". Zdjęcia przedstawiają kobiety w różnych miejscach na Pradze-Południe..
Wystawa fotograficzna "Praga-Południe jest kobietą". Zdjęcia przedstawiają kobiety w różnych miejscach na Pradze-Południe..
Wystawa fotograficzna "Praga-Południe jest kobietą". Zdjęcia przedstawiają kobiety w różnych miejscach na Pradze-Południe..
Paweł Lech siedzi w pierwszym rzędzie wśród gości. W dłoniach trzyma dyplom oraz zapakowaną w eleganckim pudełeczku odznakę.