null

Odznaczenie dla Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie widać wiceprzewodniczącego rady Sławomira Potapowicza wraz z zarządem Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, stojących na scenie. Dookoła nich znajdują się torby prezentowe.

Kolegium Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Warszawy wyróżniło fundację za działania podejmowane na rzecz upamiętniania Powstańców Warszawskich. Odznaczenie wręczył Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy, a także członek kolegium.

Honorową Odznaką Zasłużony dla Warszawy chcemy w sposób szczególny zauważyć i zaznaczyć osoby i organizacje, które przyczyniają się do rozwoju nadzego miasta, ale również w sposób istotny upamiętniają, poprzez przez swoją działalność, przywołując historię naszego miasta – uzasadniał decyzję kolegium wiceprzewodniczący Sławomir Potapowicz  

Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego zajmuje się opieką nad miejscami pamięci związanymi z II wojną światową, w tym wspieraniem rewitalizacji tablic pamięci według projektu Karola Tchorka (znanych z wielu stołecznych ulic), opieką nad grobami żołnierzy Powstania Warszawskiego, organizacją pomocy pielęgnacyjnej i materialnej dla najbardziej potrzebujących powstańców, a także działalnością oświatową i wydawniczą.

Fundacja jest partnerem w licznych działaniach Domu

Akt założycielski fundacji został podpisany 14 listopada 2017 r.

 

fot. Dawid Kuczera/Urząd m.st. Warszawy

Na pierwszym planie widoczny jest wiceprzewodniczący rady Sławomir Potapowicz wręczający zarządowi fundacji odznakę Zasłużonego dla Warszawy.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Na pierwszym planie znajduję się bombka z symbolem Polski Walczącej zawieszona na choince.
Na pierwszym planie widoczny jest wiceprzewodniczący rady Sławomir Potapowicz wręczający zarządowi fundacji certyfikat Zasłużonego dla Warszawy.