null

Nowy rezonans magnetyczny w Szpitalu Czerniakowskim otwarty!

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

We wtorek, 28 czerwca, odbyło się pierwsze ze spotkań finalizujących realizację projektu pod nazwą “Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” w Szpitalu Czerniakowskim. Na wydarzeniu obecny był Paweł Lech, radny m.st Warszawy.

Dzięki wsparciu Mazowsza oficjalnie otwarty został nowo postawiony rezonans magnetyczny wraz z wyposażeniem w module kontenerowym. Natomiast Szpital Grochowski otrzymał nowoczesny sprzęt medyczny za ponad 6 mln zł. Do obydwu placówek trafiły również nowe karetki do transportu sanitarnego.

Od 2021 r. Szpital Czerniakowski otrzymał od samorządu województwa mazowieckiego ponad 19 mln zł unijnego wsparcia. Ponadto 20 mln zł przekazało m.st. Warszawa na zadania inwestycyjne i rozbudowę szpitala. Zakup rezonansu magnetycznego oraz niezbędne roboty budowalne wyniosły łącznie ponad 5 mln zł. Urządzenie umożliwia wszechstronne badania diagnostyczne i jest obecnie najnowocześniejszą oraz najdokładniejszą metodą obrazowania ludzkiego ciała. Zabieg jest bezinwazyjny i pomaga dokładnie określić w jakim stanie znajduje się pacjent.

 

fot. Zuzanna Sosnowska

Zobacz galerię (5 zdjęć />)