null

Nowoczesna placówka oświatowa powstaje na Gocławiu

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

23 czerwca br. przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego na warszawskim Gocławiu, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Zespołu szkolno-przedszkolnego. Radę m.st. Warszawy reprezentowali przewodniczący Sławomir Potapowicz, a także Dorota Lutomirska, Paweł Lech i Dariusz Dziekanowski. W uroczystości wzięli również udział wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, burmistrz i radni dzielnicy Praga-Południe oraz dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli.

Pomimo trudności inwestujemy w infrastrukturę oświatową. W tym roku ponad pół miliarda złotych. To bardzo ważna placówka dla tej dzielnicy – ostatnią szkołę podstawową na Pradze-Południe oddano do użytku 23 lata temu. Budowa tak potrzebnych na Gocławiu placówek jak szkoła i przedszkole, zakończy się już pod koniec 2021 roku – mówiła Renata Kaznowska.

Trzykondygnacyjny obiekt będzie miał powierzchnię użytkową 11 404 tys. metrów kwadratowych, halę sportową, stołówkę, place zabaw i dwa zewnętrzne boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią. Znajdą się w nim 24 oddziały szkolne oraz siedem oddziałów przedszkolnych. W części szkolnej znajdą się po dwie sale komputerowe i językowe, sale do rehabilitacji, gabinet pedagoga, psychologa i logopedy oraz kuchnia z zapleczem.

Natomiast w części przedszkolnej sale do zajęć, sale rekreacyjno-zabawowe, szatnie, gabinety psychologa i logopedy. Przestronna i nowoczesna jadalnia „połączy” szkołę z przedszkolem. W całym obiekcie znajdą się również pokoje administracyjne i magazyny. Teren zostanie ogrodzony i oświetlony, a na dachu obiektu powstanie zielony ogród.

DSC_9503.jpg
Zobacz galerię (3 zdjęć />)
DSC_9694.jpg
DSC_9795.jpg