null

Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zgodnie z harmonogramem nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego zostanie otwarte do końca tego roku. Wczoraj odbyło się oficjalne oprowadzenie przedstawicieli m.st. Warszawy po nowej części szpitala. Radę m.st. Warszawy reprezentowali Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady, oraz Paweł Lech, przewodniczący Komisji Zdrowia.

W nowym pięciokondygnacyjnym skrzydle szpitala o powierzchni blisko 10 tys. m2 znajduje się blok operacyjny z 10 salami, oddział intensywnej terapii, oddział psychiatrii dla dorosłych, oddział rehabilitacji, laboratoria, centralna sterylizatornia. W ramach inwestycji równolegle trwają postępowania przetargowe na dostawę wyposażenia sprzętu medycznego, mebli i akcesoriów do nowego budynku na co miasto przeznaczyło blisko 70 mln zł.

– Dzięki nowo wybudowanej części, Szpital Bielański, który jest największym samorządowym szpitalem w stolicy, rozszerzy swoją działalność medyczną i będzie również jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych podmiotów – mówiła Ewa Malinowska – Grupińska – przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Budowa nowej części Szpitala Bielańskiego zakończyła się w niespełna dwa lata. Obecnie trwają wewnętrze odbiory, próby systemów instalacyjnych oraz wyposażanie obiektu. W połowie września rozpoczną się odbiory Straży Pożarnej i kolejne, które potrwają od 2 do 3 miesięcy. Rozbudowa i modernizacja jest w całości finansowana z budżetu miasta – koszt inwestycji to 196 mln zł.

Zobacz galerię (9 zdjęć)