null

Noc Muzeów: "Radium Queen. Maleńkie muzeum wyobraźni".

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady i Małgorzata Zakrzewska, wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta oraz Sławomir Paszkiet, dyrektor placówki. Opadające końce wstążki pod nozyczkami uniesionymi przez Przewodniczącą.

Warszawska Noc Muzeów za nami! Z okazji tego corocznego święta, w sobotę odbyła się premiera najnowszej publikacji Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie – „Radium Queen. Maleńkie muzeum wyobraźni”.

Sztukę na specjalne zamówienie muzeum napisał Artur Pałyga - polski dramaturg, scenarzysta, pisarz, poeta, dziennikarz i pedagog. Jak zapowiada Sławomir Paszkiet, dyrektor stołecznej placówki kultury, już niebawem adaptacji „Radium Queen” będzie można słuchać w teatrze radiowym.

Muzeum przygotowuje się także do inauguracji dużej wystawy czasowej, która będzie opowiadała o pierwszej podróży Marii Skłodowskiej-Curie do Ameryki. Podczas Nocy Muzeów Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy i Małgorzata Zakrzewska, wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta Rady m.st. Warszawy otworzyły wspólnie pierwszą, niewielką część projektu, zatytułowaną analogicznie do publikacji - „Radium Queen”.

Zachęcamy do odwiedzin w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie i zapoznania się z najnowszymi materiałami poświęconymi noblistce!

Fot. Zuzanna Sosnowska

Ewa Malinowska-Grupińska, Małgorzata Zakrzewska oraz Sławomir Paszkiet. Przecięcie wstęgi.
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Sala poświęcona nowej wystawie "Radium Queen". Ewa Malinowska-Grupińska, Małgorzata Zakrzewska, Walentyna Sizonenko oraz opowiadający o wystawie dyrektoror muzeum.
Ewa Malinowska-Grupińska, Małgorzata Zakrzewska oraz Sławomir Paszkiet. Przecięcie wstęgi.
Ewa Malinowska-Grupińska, Małgorzata Zakrzewska oraz Sławomir Paszkiet. Prezentacja nowej książki.
Ewa Malinowska-Grupińska, Małgorzata Zakrzewska oraz Sławomir Paszkiet. Rozmowa o nowej publikacji związanej z publikacja "Radium Queen"..
Sala poświęcona nowej wystawie "Radium Queen". Ewa Malinowska-Grupińska, Małgorzata Zakrzewska, Walentyna Sizonenko oraz opowiadający o eksponacie w jednej z gablot, dyrektoror muzeum.
Drewniany regał apteczny z wstawionymi książkami "Radium Queen. Maleńkie muzeum wyobraźni"