null

Nauczyciele akademiccy z Odznaką Honorową Zasłużonego dla Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Odznaczenie w czarnym pudełku. Metalowa odznaka w kształcie liścia wawrzynu, z widniejącą na środku trójkątną tarczą herbową z wizerunkiem Syreny. U góry napis: ZA ZASŁUGI, a u dołu: DLA WARSZAWY.

Prof. Brunon Hołyst z Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz profesorowie z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Artur Krajewski i Jacek Staszewski, dołączyli do grona Zasłużonych dla Warszawy.

Odznaczenie ponad dziewięćdziesięcioletniemu uczonemu wręczyła radna Gabriela Szustek.

Profesor Brunon Hołyst jest prawnikiem, uznanym autorytetem w dziedzinie kryminalistyki, ale również pionierem wiktymologii i suicydologii w Polsce.

Z Warszawą jest związany od ponad sześciu dekad. Choć miał okazję pracować w różnych zakątkach świata, nie wyobraża sobie życia poza tym miastem. Podczas uroczystości wręczenia podkreślał:

Warszawa jest dla mnie najpiękniejszym i jedynym miejscem, w którym mógłbym żyć. Pracowałem przy jej odgruzowywaniu. Cieszę się, że tak pięknie się rozwinęła.          

Wręczenie odznaczeń wykładowcom ASP odbyło się w siedzibie uczelni na Krakowskim Przedmieściu. Odznaczenia wręczyła Agnieszka Wyrwał, przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta Rady m.st. Warszawy.

Gratulując obu wyróżnionym podkreślała ich zaangażowanie w pracę z młodymi artystami oraz promowanie ich twórczości.

Prof. Artur Krajewski jest malarzem, artystą grafikiem, rysownikiem, reżyserem, pisarzem  oraz teoretykiem sztuki. Profesor w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Od 2002 r. z ramienia uczelni współpracuje z liceami warszawskimi. Prowadzi spotkania wpływające na młodzież warszawskich szkół średnich. Prowadzi lekcje autorskie uwrażliwiające młodzież na sztukę i kulturę.

Dziękuję za docenienie mojej pracy na rzecz miasta, ale Honorowa Odznaka Zasłużony dla Warszawy ma dla mnie ogromne znaczenie także dlatego, że moja rodzina od wielu, wielu pokoleń jest związana z tym miastem.  

Prof. Jacek Staszewski jest malarzem, artystą grafikiem i rysownikiem, a także teoretykiem sztuki. Profesor w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Zainicjował wiele działań animujących promowanie sztuki i artystów z Warszawy, dodatkowo angażuje się i wspiera wydarzenia artystyczne animowane przez organizacje NGO oraz studentów.

Cieszę się, że moja praca na rzecz promowania miasta poprzez twórczość artystyczną oraz dokonań młodych twórców została dostrzeżona przez Radę m.st. Warszawy.  

 

fot. Dawid Kuczera/Urząd m.st. Warszawy

 

Radna Gabriela Szustek. Obok niej stoi Zbigniew Ciekanowski, rektor Menadżerskiej Akademii Nauk Stosowanych, trzymający oznaki Zasłużonego dla Warszawy. W tle widoczne są flagi Polski i Unii Europejskiej oraz sztandary.
Zobacz galerię (13 zdjęć)
Gabriela Szustek ściska rękę Brunonowi Hołystowi. Zbigniew Ciekanowski, rektor Menadżerskiej Akademii Nauk Stosowanych, podaje mu oznaki Zasłużonego dla Warszawy. W tle powiewają flagi Polski oraz Unii Europejskiej.
Radna przypina do piersi Zasłużonego odznakę. Zbigniew Ciekanowski, rektor Menadżerskiej Akademii Nauk Stosowanych, podaje mu dyplom oprawiony w ozdobną teczkę. W tle powiewają flagi Polski i Unii Europejskiej.
Gabriela Szustek wręcza Zasłużonemu okazały bukiet róż. W tle powiewają flagi Polski i Unii Europejskiej.
Brunon Hołyst przemawia w towarzystwie Gabrieli Szustek oraz Zbigniewa Ciekanowskiego, rektora Menadżerskiej Akademii Nauk Stosowanych. W tle widoczne są flagi Polski i Unii Europejskiej oraz sztandary.
Uśmiechnięci Brunon Hołyst oraz Gabriela Szustek. W tle widoczne są flagi Polski i Unii Europejskiej.
Sala Akademii Sztuk Pięknych. Na zdobionej ścianie wisi obraz. Przemawia Agnieszka Wyrwał. Koło niej stoją wykładowcy ASP.
Sala Akademii Sztuk Pięknych. Na zdobionej ścianie wisi obraz. Agnieszka Wyrwał przypina odznakę do piersi Jacka Staszewskiego.
Sala Akademii Sztuk Pięknych. Na zdobionej ścianie wisi obraz. Agnieszka Wyrwał ściska rękę Jacka Staszewskiego.
Sala Akademii Sztuk Pięknych. Na zdobionej ścianie wisi obraz. Agnieszka Wyrwał wręcza oznaki Zasłużonego dla Warszawy. Jacek Staszewski ogląda wręczony mu dyplom.
Sala Akademii Sztuk Pięknych. Na zdobionej ścianie wisi obraz. Agnieszka Wyrwał wręcza oznaki Zasłużonego dla Warszawy Arturowi Krajewskiemu.
Sala Akademii Sztuk Pięknych. Na zdobionej ścianie wisi obraz. Agnieszka Wyrwał przypina odznakę do piersi Artura Krajewskiego.
Sala Akademii Sztuk Pięknych. Na zdobionej ścianie wisi obraz. Przed nim do zdjęcia pozują radna Agnieszka Wyrwał, Artur Krajewski i Jacek Staszewski oraz Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, profesor Błażej Ostoja Lniski.