null

Nagroda Literacka m.st. Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

24 kwietnia 2014 r. w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich, podczas uroczystej gali w Pałacu Rzeczypospolitej, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska wręczyły nagrody laureatom Literackiej Nagrody m.st. Warszawy. Była to 7. edycja tej Nagrody.

Jak napisał w jednym z listów Ignacy Krasicki: <<Źle wyboru nie czynić, źle nadto wybierać>>. Wszystkiego co widzimy na półkach księgarskich przeczytać się nie da. Jeśli nie zajmujemy się zawodowo krytyką literacką, nie jesteśmy w stanie ogarnąć całej palety nowości wydawniczych i wybrać z niej tego co ciekawe, istotne, wartościowe czy po prostu godne przeczytania.  
W takiej sytuacji ciężar wyboru lektury może z nas zdjąć wspaniałe jury Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, które wykonało (jak co roku) imponującą pracę przedzierając się przez las nadesłanych do konkursu książek. Dla mnie taka rekomendacja, jaką stała się nominacja do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy jest jak znak jakości. Za to bardzo dziękuję jurorom
- podkreśliła w swym przemówieniu Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska.

Laureaci tegorocznej edycji:
Literatura piękna – proza, Ignacy Karpowicz za książkę "Ości" (Wydawnictwo Literackie)
Literatura piękna – poezja, Tadeusz Dąbrowski za tomik "Pomiędzy" (wyd. a5)
Literatura piękna dla dzieci, Przemysław Wechterowicz (tekst) i Emilia Dziubak (ilustracje) za książkę "Proszę mnie przytulić" (wyd. Agencja Edytorska Ezop)
Edycja warszawska, Joanna Rolińska, za książkę "Rozmowy o dzieciństwie" (wyd. G+J Książki)

W kategoria Warszawski Twórca wyróżniony został Wiesław Myśliwski.

>> Laureaci 2014

fot. Rafał Motyl