null

Michał Osowski z Odznaką Honorową Zasłużonego dla Warszawy

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

W poniedziałek 21 czerwca br. Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy, wręczyła Odznakę Honorową Zasłużonego dla Warszawy Michałowi Osowskiemu - policjantowi z Komendy Rejonowej Policji Warszawa Ochota.

Pan Michał Osowski od 2017 roku jest członkiem dzielnicowej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzielnicy Ochota. W latach 2013-2019 współpracował z Fundacją “Nie Tylko Myśl” – wyszukiwał rodziny. z których dzieci ze względów finansowych nie mogły wyjeżdżać na kolonie, a fundacja opłacała im wyjazd. W roku 2019 współorganizował również wyjazd do Jarosławca dla 10-osobowej grupy dzieci w wieku 10-13 lat.

W 2020 roku wspierał Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach organizując wyjazdy wakacyjne dzieciom policjantów, którzy zginęli na służbie. W roku 2022 z Fundacją Orlen organizował wykłady dla rodzinnych domów dziecka dotyczące bezpieczeństwa na drodze, pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w internecie.

Pan Michał Osowski jest również Honorowym Dawcą Krwi – od osiemnastego roku życia oddał już 32 litry tej cennej substancji.

Nadanie tytułu Zasłużonego dla Warszawy odbyło się na XX piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Biurze Rady m.st Warszawy.

Zobacz galerię (3 zdjęć />)