null

Marek Szolc Radny m.st. Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Notka biograficzna

Marek Szolc - Urodziłem się w 1992 r. w Łodzi. Jestem warszawiakiem z wyboru i z serca. Od 6 lat mieszkam i działam na Pradze-Południe, którą razem z Rembertowem reprezentuję w Radzie m. st. Warszawy.
Jestem prawnikiem i ekspertem do spraw ochrony środowiska. Zdobyłem dyplom z prawa polskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz z prawa francuskiego na Université de Poitiers. Jestem absolwentem 26. edycji Szkoły Liderów Politycznych, alumnem prestiżowego programu mentoringowego Mentors4Starters oraz dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Zawsze chciałem działać publicznie i na rzecz spraw, w które wierzę. Choć podczas studiów pracowałem z sukcesami w wiodących, międzynarodowych kancelariach prawnych Rödl & Partner oraz Clifford Chance, zdecydowałem się kontynuować karierę w sektorze pozarządowym. Byłem prawnikiem w fundacji ClientEarth Pawnicy dla Ziemi zajmującej się ochroną przyrody, walką z zanieczyszczeniem powietrza oraz zmianami klimatu. Jednocześnie jako wolontariusz wspierałem działania Warszawskiego Alarmu Smogowego. Obecnie jestem członkiem zarządu i sekretarzem regionu warszawskiego Nowoczesnej i pracuję w Sejmie jako prawnik, legislator oraz ekspert ds. ochrony środowiska Klubu Poselskiego Nowoczesna.
Moje priorytety w tej kadencji to walka ze smogiem, działanie na rzecz lepszego transportu publicznego, rowerowego i przestrzegania praw pieszych, wspieranie tworzenia przyjaznych przestrzeni i ulic miejskich oraz promowanie energetyki obywatelskiej tak, by Warszawa jako miasto zaczęła energicznie przeciwdziałać przyczynom zmian klimatu.
Jako członek społeczności LGBT+ będę też pilnował przestrzegania jej praw w mieście oraz monitorował wdrażanie w warszawskim samorządzie polityk mających przeciwdziałać dyskryminacji osób LGBT+.
W wolnych chwilach można mnie spotkać na siłowni plenerowej, strzelnicy łuczniczej albo z książką na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych.

Komisje

Działalność w komisjach: Infrastruktury i Inwestycji, Ładu Przestrzennego, Ochrony Środowiska.

Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska.  

Zakres zainteresowań

  • ekonomia ekologiczna 
  • zrównoważony rozwój
  • transformacja energetyczna 
  • progresywne polityki miejskie 
  • prawa społeczności LGBT+

Strony WWW

Oświadczenia majątkowe

oświadczenie majątkowe - zobacz

Dyżury radnego

Dyżur: spotkanie po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu terminu i miejsca za pośrednictwem Biura Rady m.st. Warszawy lub mailowym.

Adresy: Biuro Rady m.st. Warszawy, Pałac Kultury i Nauki, piętro XX, pokój radnych (2020).

Urząd dzielnicy Praga Południe (ul. Grochowska 274) lub Urząd dzielnicy Rembertów (al. gen. Antoniego Chruściela) m.st. Warszawy. 

Telefon: 22 443 05 83 lub 888 432 720

e-mail: mszolc@radny.um.warszawa.pl

Interpelacje i zapytania

Interpelacje i Zapytania
kadencji 2018 - 2023 - zobacz

Obecności na sesjach Rady, które odbyły się od początku kadencji

Rok Liczba posiedzeń Obecność Radnego
na posiedzeniach
Procentowy udział obecności Radnego
na posiedzeniach
2018 4 4 100 %
2019 25 23 92 %
2020
(stan na 2020-12-03)
11 9 82 %
Podsumowanie: 40 36 90 %

Statystyka głosowań

zobacz więcej >>