null

Marek Szolc | Radny m.st. Warszawy

Notka biograficzna

Marek Szolc
Urodziłem się w 1992 r. w Łodzi. Jestem warszawiakiem z wyboru i z serca. Od 9 lat mieszkam i działam na Pradze-Południe, którą razem z Rembertowem reprezentuję w Radzie m.st. Warszawy.
Jestem prawnikiem i ekspertem do spraw ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. Zdobyłem dyplom z prawa polskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz z prawa francuskiego na Université de Poitiers. Jestem absolwentem 26. edycji Szkoły Liderów Politycznych, alumnem prestiżowego programu mentoringowego Mentors4Starters oraz dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zawsze chciałem działać publicznie i na rzecz spraw, w które wierzę. Choć podczas studiów pracowałem z sukcesami w wiodących, międzynarodowych kancelariach prawnych Rödl & Partner oraz Clifford Chance, zdecydowałem się kontynuować karierę w sektorze pozarządowym. Byłem prawnikiem w fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi zajmującej się ochroną przyrody, walką z zanieczyszczeniem powietrza oraz zmianami klimatu. Jednocześnie jako wolontariusz wspierałem działania Warszawskiego Alarmu Smogowego. Po okresie pracy w Sejmie jako prawnik, legislator oraz ekspert ds. ochrony środowisk wróciłem do sektora prywatnego, gdzie doradzam firmom w zakresie budowy dobrych systemów zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Moje priorytety w tej kadencji to walka ze smogiem, działanie na rzecz lepszego transportu publicznego, rowerowego i przestrzegania praw pieszych, wspieranie tworzenia przyjaznych przestrzeni i ulic miejskich oraz promowanie energetyki obywatelskiej tak, by Warszawa jako miasto zaczęła energicznie przeciwdziałać przyczynom zmian klimatu.

Jako członek społeczności LGBT+ będę też pilnował przestrzegania jej praw w mieście oraz monitorował wdrażanie w warszawskim samorządzie polityk mających przeciwdziałać dyskryminacji osób LGBT+.

W wolnych chwilach można mnie spotkać na siłowni plenerowej, strzelnicy łuczniczej albo z książką na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych.

Okręgi wyborcze

Kluby

Komisje

Infrastruktury i Inwestycji

Ładu Przestrzennego

Ochrony Środowiska

Wiceprzewodniczący Komisji Ochrony Środowiska

Interpelacje i zapytania

Dane kontaktowe

mszolc@radny.um.warszawa.pl

Kontakt przez media społecznościowe:

  • Facebook: @szolc.marek
  • Twitter: @MarekSzolc
  • Instagram: @marek.szolc

Oświadczenie majątkowe

Oświadczenie majątkowe - Zobacz

Dyżury radnego

Dyżur: spotkanie po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu terminu i miejsca za pośrednictwem Biura Rady m.st. Warszawy lub mailowym.

Adresy: Biuro Rady m.st. Warszawy, Pałac Kultury i Nauki, piętro XX, pokój radnych (2020)

Urząd Dzielnicy Praga-Południe (ul. Grochowska 274) lub Urząd dzielnicy Rembertów (al. gen. Antoniego Chruściela) m.st. Warszawy

Telefon: 22 443 05 83 lub 888 432 720

Kadencje

Statystyka głosowań

Obecności na sesjach Rady, które odbyły się od początku kadencji

Rok Liczba posiedzeń Obecności Radnego na posiedzeniach Procentowy udział obecności Radnego na posiedzeniach
2018 4 4 100%
2019 25 23 92%
2020 19 17 89%
2021 19 19 100%
2022 17 17 100%
2023 22 22 100%
2024 (Stan na 2024-02-16) 3 3 100%
Podsumowanie: 109 105 96%