null

Magdalena Żuber-Zielicz - Zasłużona dla Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

30 października, podczas Pierwszego Forum Środowisk Senioralnych w Sali Warszawskiej Pałacu Kultury i Nauki, wiceprzewodnicząca Magdalena Roguska wręczyła Magdalenie Żuber-Zielicz odznaczenie Zasłużonego dla Warszawy.

Magdalena Żuber-Zielicz od lat związana jest z  XXXIII LO im. M. Kopernika w Warszawie jako nauczycielka fizyki, koordynatorka programu rozwoju osobistego i społecznego CAS (Creativity, Action, Service) w programie Międzynarodowej Matury, a także wicedyrektorka. Laureatka nagrody Sapere Auso i wyróżnienia Prezydenta Warszawy. W latach 2002-2006 jako dyrektorka Liceum i Gimnazjum im. S. Batorego w Warszawie wprowadziła klasy z programem Międzynarodowej matury oraz zmodernizowała jego bazę dydaktyczną.

Założycielka i przewodnicząca Mazowieckiego Stowarzyszenia na rzecz Uzdolnionych. Autorka wielu tekstów poświęconych harcerstwu i edukacji. Od 2006 roku przez trzy kadencje była radną m.st. Warszawy oraz przewodniczącą Komisji Edukacji. Warszawska edukacja była dla niej zawsze najistotniejszym obszarem działań i wspierała ją również w swojej późniejszej aktywności, po odejściu z Rady Miasta. Została także przewodniczącą Warszawskiej Rady Seniorów, co zaowocowało dynamicznym rozwojem i nieustanną aktywnością Rady. Przykładem działań jest właśnie Pierwsze Forum Środowisk Senioralnych.

Zobacz galerię (6 zdjęć)