null

ks. Władysław Duda z Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej odznaczony przez Radę m.st. Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Scena oświetlona reflektorami, na środku przy mikrofonie stoi mężczyzna w niebieskim garniturze. Obok stoi kobieta ubrana w granatową garsonkę, na wysokosci tułowia trzyma bukiet z żółto-czerwonych róż. Po ich lewej stronie stoi czarny fortepian.

Podczas uroczystej gali z okazji 25-lecia Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy odznaczył ks. Władysława Dudę, dyrektora placówki, Honorową Odznaką Zasłużony dla Warszawy.

Hospicjum domowe zostało powołane 2 października 1996 r. przez kardynała Józefa Glempa, ówczesnego Prymasa Polski. Obejmuje swoją opieką dziennie około 130. chorych i ich rodziny w dzielnicach: Bielany, Żoliborz, Bemowo, Wola i Śródmieście.

Personel hospicjum sprawuje opiekę medyczną nad osobami chorującymi walczącymi z nowotworami, przebywającymi w swoich domach oraz ich rodzinami, bardzo często zagubionymi i w swojej bezradności przerażonymi ciężkim stanem swoich bliskich, po wypisaniu ze szpitala. 

- Decyzja Kolegium Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Warszawy była jednomyślna. Wyróżnienie za zasługi dla Warszawy, które mam dziś zaszczyt wręczyć jest tylko skromnym docenieniem pracy księdza Władysława. Na ręce odznaczonego składam także ogromne podziękowania, za tak trudną pracę, dla całego personelu hospicjum.

Jubileusz 25-lecia był także okazją do podziękowania osobom i instytucjom wspierajacym działalność Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej, m.in.: władzom m.st. Warszawy, które reprezentowała odpowiedzialna w mieście za zdrowie Renata Kaznowska - zastępczyni Prezydenta Warszawy, zarządowi dzielnicy Bielany reprezentowanemu przez wiceburmistrzynie Katarzynę Potapowicz i Sylwię Lacek, Hannie Gronkiewicz-Waltz, wieloletniej Prezydent Warszawy, Posłance Jolancie Fabisiak, a także Tygodnikowi Powszechnemu, który reprezentowali ks. Adam Boniecki i ks. Jacek Prusak, Wydawnictwu oraz Fundacji Agora, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji, kóre odebrała prezes Renata Tomusiak, a także Biuru Polityki Zdrowotnej m.st. Warszawy oraz szkołom podstawowym z Bielan i Bemowa. 

Wśród sponsorów jubileuszowej gali byli m.in.: Miasto Stołeczne Warszawa, Biuro Edukacji m.st. Warszawy, Zarząd Pałacu Kultury i Nauki, Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji i Inwestycji w Warszawie, Stołeczna Estrada, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociagów i Kanalizacji m.st. Warszawy, Centrum Nauki Kopernik i Sweet Home, które przygotowało tort. Słodki upominek serwowali uczniowe Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego m.st. Warszawy.     

Uroczystość uświetnił koncert Anny Jurksztowicz i Krzysztofa Napiórkowskiego.           

Zdjęcia pochodzą z zasobów MPRI.

Prezydent Kaznowska podaje odznaczonemu dyplom w twardej oprawie oraz kwiaty.
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Odznaczony z dyplomem i kwiatami przy mikrofonie, obok stoi Prezydent Renata Kaznowska i Wiceprzewodniczący Sławomir Potapowicz.
Osoby siedzące na widowni.
Na scenie stoi pięć osób, wręczenie podziekowań od fundacji dla przedstwicieli zarządu dzielnicy Bielany.
Oświetlona scena, kobieta i mężczyzna patrzą w kierunku kobiety z bukietem kwiatów, mówiącej do mikrofonu.
Dwóch mężczyzn stojących na wprost siebie, duchownych. Wręczanie podziękowań i gratulacyjny uścisk dłoni..
Piosenkarka w wieczorowej sukience stojąca na oświetlonej scenie, śpiewa do mikrofonu. Po lewej przy fortepiane siedzi mężczyzna grający na instrumencie.
Kobieta i mężczyzna kroją prostokątny tort, ozdobiony napisem nawiązującym do jubileuszu, trzymają wspólnie nóż. Za nimi stoi młodzież szkolna ubrana w strój kelnerski.