null

Konwent Przewodniczących Rad Miast Wojewódzkich w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniach 10-13 maja br. Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy gościła w Warszawie przedstawicieli rad miast wojewódzkich. Spotkanie było okazją do wymiany informacji o bieżącej pracy samorządowców.

Członkowie Prezydium Rady Warszawy odbyli wiele ciekawych rozmów. Prezydium Rady w składzie: przewodnicząca Ewa Malinowska-Grupińska oraz wiceprzewodniczący – Magdalena Roguska, Sławomir Potapowicz i Alicja Żebrowska mieli okazję do wymiany doświadczeń na temat najistotniejszych wyzwań przed jakimi stoją polskie samorządy.
 
Jednym z ważniejszych punktów konwentu była debata poświęcona wsparciu uchodźców z Ukrainy w pszczególnych miastach, która odbyła się w sali obrad Rady m.st. Warszawy (Pałac Kultury i Nauki, Sala Warszawska). Podczas spotkania uczestnicy przygotowali wspólne stanowisko, w którym podziękowali za pomoc wszystkim organizacjom pozarządowym. Wyrazili także swoje bezwarunkowe wsparcie i solidarność z walczącym o wolność i suwerenność narodem ukraińskim. Po debacie grupa udała się do Centrum Edukacji i Rozwoju przy ul. Towarowej, które oferuje pomoc edukacyjną i adaptacyjną dla uchodźców z Ukrainy.
 
Wizyta w Warszawie zakończyła się spotkaniem z Chrisem Niedenthalem, autorem zdjęć reporterskich obrazujących najważnijesze wydarzenia w historii Polski w czasach PRL i zaraz po transformacji ustrojowej.        
 
 
fot. Zuza Sosnowska i Dawid Kuczera dla Urzędu m.st. Warszawy
Na pierwszym planie, przy mównicy stoi wiceprzewodnicząca Rady Warszawy, Magdalena Roguska.
Zobacz galerię (30 zdjęć)