null

Jan Suchodolski - warszawski artysta plastyk z Odznaką Honorową Zasłużonego dla Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Trzy osoby stojące obok siebie. Małgorzata Zakrzewska, Jan Suchodolski z dyplomem w granatowej teczce oraz Marta Suchodolska z bukietem czerwonych róż.

W sobotę 14 maja br. Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy, wręczyła Odznakę Honorową Zasłużonego dla Warszawy Janowi Suchodolskiemu. Na uroczystości obecna była także Małgorzata Zakrzewska, wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta Rady Warszawy.

Odznaczony artysta-plastyk jest od lat związany z warszawskimi galeriami sztuki, w tym jedną z najstarszych – Galerią Milano na Rondzie Waszyngtona. Właśnie tam 14 maja odbył się wernisaż fotografii Wyróżnionego. Na co dzień związany szczególnie ze sztuką biżuteryjną, dał się tym razem poznać od zupełnie innej, fotograficznej strony. W wykonanych kadrach przedstawił Warszawę w detalu – nieoczywistą i kontrastową. Honorarium z pierwszych dziesięciu sprzedanych prac artysta przekaże na pomoc społeczności ukraińskiej. 

Serdecznie gratulujemy Janowi Suchodolskiemu, zarówno otrzymania Honorowej Odznaki Zasłużonego dla Warszawy, jak i realizacji wystawy w nowej dla niego formie ekspresji.

Otwartą w sobotę wystawę fotograficzną “+48 22.jpg” można obejrzeć do końca maja.

 

Fot. Zuzanna Sosnowska

Ewa Malinowsk-Grupińska i Jan Suchodolski podczas wręczenia odznaki.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Jan Suchodolski w geście zaskoczenia zakrywa rękami część twarzy.
Ewa Malinowska-Grupińska przekazuje Marcie Suchodolskiej, żonie artysty, bukiet z czerwonych róż.
Jan i Marta Suchodolscy oraz właścicielka galerii sztuki Milano