null

Jabłonie na Polu Mokotowskim z okazji 30-lecia samorządu

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Wczoraj z okazji ogólnopolskich obchodów 30-lecia wyborów samorządowych przedstawiciele władz Warszawy, Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy i wiceprzewodniczący - Magdalena Roguska i Sławomir Potapowicz oraz przedstawiciele gmin ościennych, Dorota Zmarźlak, wójt Izabelina, Marcin Jakubowski, burmistrz Mińska Mazowieckiego, Daniel Putkiewicz burmistrz Piaseczna, Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej, Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina, posadzili symboliczne jabłonie w parku Pole Mokotowskie.

– Z samorządów w dużej mierze wyrosła później demokratyczna, europejska Polska. Owoce tej wieloletniej pracy i dynamicznego rozwoju widzimy na każdym kroku – w naszych wsiach, miasteczkach, miastach. Tak jak „Solidarność” przez wielkie „S” przyczyniła się do zbudowania samorządnej Polski po roku 1989, tak nasza współczesna - nowa solidarność, może nam pomóc w dźwignięciu się z obecnego kryzysu, związanego z koronawirusem – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

50 jabłoni zostało posadzonych w parku Pole Mokotowskie, u zbiegu ul. Wawelskiej i al. Niepodległości.

- Za nami 30 lat naprawdę gigantycznego sukcesu, chyba bez precedensu w historii Polski. Niech ten sad samorządności i te jabłonki będą symbolem tego, że to, co dobre, wyrasta z nas, z naszych małych ojczyzn – powiedziała Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

>> galeria zdjęć