null

Gala 16. Nagrody Literackiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

17 czerwca 2023 r. na auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim odbyła się gala 16. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. W uroczystości udział wzięła przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska oraz przewodnicząca i wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta, Agnieszka Wyrwał i Małgorzata Zakrzewska.

- Do tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy zgłoszono 859 książek, dlatego bardzo dziękuję jury za ogrom pracy. Cieszę się, że warszawiacy tak chętnie zgłaszają swoje ulubione lektury, a Nagroda Literacka m.st. Warszawy się rozwija i zyskuje na popularności. W zeszłym roku doszła nowa kategoria – komiks i powieść graficzna. A w tym roku ogłaszamy kolejną – książka młodzieżowa – mówiła Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

W tym roku laureatami i laureatkami zostali: Zyta Rudzka za powieść „Ten się śmieje, kto ma zęby” w kategorii proza, Kamila Janiak z tomem „miłość” w kategorii poezja, Anna Taraska i Dominika Czerniak-Chojnacka i ich „Dwa słowa” w kategorii literatura dziecięca, Konrad Niemira z publikacją „Bazgracz. Trzy eseje o Norblinie” w kategorii książka o tematyce warszawskiej oraz Daniel Odija i Wojciech Stefaniec z albumem „Rege” w kategorii komiks i powieść graficzna.

Tytuł warszawskiego twórcy za całokształt twórczości przyznano Pawłowi Duninowi-Wąsowiczowi.

Zobacz galerię (9 zdjęć)