null

Erika Schneider wyróżniona przez Radę m.st. Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

16 maja br. Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Ewa Masny Wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy wręczyły Erice Schneider wyróżnienie Zasłużony dla Warszawy.

Dzięki swojej osobowości pani Erika sprawia, że nawet w sytuacjach, wyjątkowych, niestandardowych, jest ona niezwykle skuteczna.  Pamiętam, jak latem 2010 roku, Warszawie groziła wielka powódź, która nadciągała z południa Polski. Pamiętam, jak wtedy pod presją czasu szukaliśmy ratunku dla miasta Warszawy. I wtedy właśnie, mimo że była to niedziela, mimo, że urzędy były nieczynne, jeden telefon do pani Eriki wystarczył, aby błyskawicznie doszło do mojej rozmowy telefonicznej z Burmistrzem Berlina panem Klausem Wowereitem, w efekcie której pan Wowereit delegował do Warszawy swojego najlepszego i najbardziej doświadczonego eksperta od powodzi. Takich przykładów mogłabym przytaczać dziesiątki. Wszystkie pokazują jedno: Erika Schneider jest niezawodna. Jest jak katalizator, bo jej osoba uaktywnia pokłady dobrej energii u  wszystkich osób, z którymi współpracuje - tak o Wyróżnionej mówiła w swym przemówieniu Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m.st. Warszawy.

Wyróżnienie Zasłużony dla Warszawy przyznaje się je osobom fizycznym, obywatelom Polski i cudzoziemcom oraz jednostkom organizacyjnym za wybitną działalność na rzecz Miasta Warszawy, w szczególności w sferze społecznej, naukowej i edukacyjnej. Zasłużony otrzymuje odznakę i legitymację.

Pani Erice Schneider zawsze zależało na zbliżeniu do siebie mieszkańców obu miast, przede wszystkim młodzieży. W miarę swoich możliwości zawsze wspierała ona inicjatywy, których celem było bliższe poznanie się naszych społeczeństw - podkreśliła w swym wystąpieniu Ewa Masny Wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy.       

 >> sylwetka Eriki Schneider  

 

fot. Rafał Motyl