null

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Białołęce z kamieniem węgielnym

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wczoraj, 24 sierpnia, wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. W uroczystości udział wzięły radne m.st. Warszawy: Magdalena Roguska, Wiceprzewodnicząca Rady m.st Warszawy, Anna Auksel-Sekutowicz,Wiceprzewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Agnieszka Borowska, Wiceprzewodnicząca Komisji Infrastruktury i Inwestycji oraz Gabriela Szustek, Wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia.

Budynek przy ul. Ceramicznej 9a ma być gotowy w przyszłym roku. Na parterze CAM na Białołęce znajdzie się żłobek dla 150 dzieci, na pierwszym i drugim piętrze – dom dziennego pobytu dla seniorów. Również dla drugim piętrze powstanie placówka wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną ze sprzężeniami i autyzmem.

Idea tworzenia podobnych obiektów została zapoczątkowana kilka lat temu. Dzisiaj chciałam podziękować tym osobom, które konsekwentnie, z uporem i nie zważając na trudności, wcielają tą ideę w życie. Dziękuję też jej inicjatorom. Bez Państwa, bez seniorów, ten budynek by nie powstał. Nie powstałby również bez konsekwencji władz stolicy w tworzeniu miasta otwartego, przyjaznego, dbającego o potrzeby wszystkich mieszkańców – mówiła Magdalena Roguska, wiceprzewodnicząca m.st. Warszawy.

Centra Aktywności Międzypokoleniowej są tworzone w innych miejscach na świecie i w naturalny sposób wpływają na integrację. Najstarsi mają okazję spotkać się z najmłodszymi nie tylko we wspólnym budynku, ale również w otwartych przestrzeniach na zewnątrz – np. w ogrodzie społecznościowym czy siłowni plenerowej. Obecnie w stolicy powstaje kilka takich placówek, np. na Ochocie.

 

Fot. Rafał Motyl

Zobacz galerię (11 zdjęć)