null

Betlejemskie Światło Pokoju

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju Ewie Malinowskiej-Grupińskiej, przewodniczącej Rady przez harcmistrzynię Paulinę Gajownik - Komendantkę Chorągwi Stołecznej ZHP oraz harcmistrza Macieja Kądzielskiego. Sala Warszawska w Pałacu Kultury i Nauki.

Harcerze, jak co roku pamiętają o Radzie m.st. Warszawy. Przed rozpoczęciem czwartkowej sesji przedstawiciele Chorągwi Stołecznej ZHP przekazali na ręce Ewy Malinowskiej-Grupińskiej, przewodniczącej Rady m.st. Warszawy, Betlejemskie Światło Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ - Światło Nadziei.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje przekazanie Światła od 1991 r. Zgodnie z tradycją harcerze otrzymują je od słowackich skautów. Wręczenie odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Nasz kraj jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.

Zdjęcie. Podziękowanie przez uściśnięcie ręki Ewy Malinowskiej-Grupińskiej, przewodniczącej Rady z harcmistrzyni Paulinie Gajownik - Komendantce Chorągwi Stołecznej ZHP.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Zdjęcie. Prezentacja Betlejemskiego Światła Pokoju przez Ewę Malinowską-Grupińską, przewodniczącą Rady. Przy stole prezydialnym stoja także harcmistrzyni Paulinę Gajownik - Komendantkę Chorągwi Stołecznej ZHP oraz harcmistrz Maciej Kądzielski. Sala Warszawska w Pałacu Kultury i Nauki.
Zdjęcie. Na pierwszym planie stoi zwrócona w stronę kamery harcmistrzyni Paulina Gajownik - Komendantka Chorągwi Stołecznej ZHP. Sala Warszawska Pałacu Kultury i Nauki.