null

Apel Komisji Ochrony Środowiska

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W tym roku, po raz kolejny, Komisja Ochrony Środowiska Rady m.st. Warszawy, apeluje do mieszkańców stolicy o nieużywanie materiałów pirotechnicznych podczas Sylwestra. Zachęca do tego również wszystkie osoby, które zdecydują się spędzić ten wieczór w stolicy.

Radni chcą zakazu używania wyrobów pirotechnicznych podczas Sylwestra

W ubiegłym roku po przyjęciu przez Radę m.st. Warszawy Stanowiska „W sprawie nieużywania materiałów pirotechnicznych”, Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy zwróciło się z pismem do Ministerstwa Klimatu i Środowiska w kontekście postulowanego zakazu używania fajerwerków, czyli wyrobów pirotechnicznych. W ocenie Ministra obecnie istniejące przepisy dotyczące składowania i bezpieczeństwa użytkowania wyrobów pirotechnicznych są wystarczające.

Będziemy, nadal zwracać się do Ministra Klimatu i Środowiska o podjęcie działań legislacyjnych w sprawie zakazu używania wyrobów pirotechnicznych takich jak fajerwerki czy petardy. Podnosząc argumentację zagrożenia i traumy, jaką mogą wywołać u zwierząt – podkreśliła Renata Niewitecka, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Rady m.st. Warszawy.