null

Aleja Michała Kuleszy w warszawskim parku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Słoneczny dzień. W zielonym parku zgromadzeni stoją pod słupem z tablicą z napisem "Aleja Michała Kuleszy". Radna Anna Nehrebecka-Byczewska pociąga za biało-czerwoną wstęgę zawiniętą o tablicę. W tle flagi Warszawy, Polski oraz Unii Europejskiej.

Na podstawie uchwały Rady m.st. Warszawy z 25 maja 2023 r. aleja w parku Tadeusza Mazowieckiego otrzymała imię profesora Michała Kuleszy. 12 września 2023 r. odbyło się uroczyste odsłonięcie alei parkowej.

W wydarzeniu udział wzięli radna Anna Nehrebecka-Byczewska, radny Paweł Lech oraz radna Małgorzata Zakrzewska.

W mojej pamięci prof. Kulesza pozostanie jako jeden z głównych twórców samorządu terytorialnego i przebudowy ustroju administracyjnego Polski. Pamiętam Michała, gdy już w początkach lat 80. uczestniczył w pracach niewielkiej grupy ludzi, która przygotowywała założenia reformy samorządowej. Jak mówił szefujący tej grupie prof. Regulski, chcieli rzeczywistość autentycznie zmienić, a nie tylko o tym dyskutować. Udało im się zrealizować zmiany w samorządzie terytorialnym – 10 lat później – mówiła Anna Nehrebecka-Byczewska, radna m.st. Warszawy i przewodnicząca Komisji ds. nazewnictwa miejskiego Rady m.st. Warszawy.

Radna Anna Nehrebecka-Byczewska oraz radna Małgorzata Zakrzewska
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Radny Paweł Lech
Radna Małgorzata Zakrzewska
Przemawiająca radna Anna Nehrebecka-Byczewska