null

83. rocznica obrony praskiego odcinka Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kamień, warta honorowa oraz biało-czerwone flagi. Miejsce upamiętniające 21. Warszawski Pułk Piechoty "Dzieci Warszawy".

14 września 1939 roku 21 Pułk Piechoty "Dzieci Warszawy" przedostał się z Modlina na odcinek praski, z zadani obrony Warszawy. Następnego dnia na przedpola Pragi i Grochowa, dotarły niemieckie wojska, które 16 września zamknęły pierścień okrążenia stolicy. Pułk prowadził działania obronne do 27 września, nie dając zepchnąć się z bronionych stanowisk. W tym samym dniu ogłoszono zawieszenie broni, a nazajutrz kapitulację obrony Warszawy.

Jak co roku, 14 września władze dzielnicy Praga Południe, mieszkańcy oraz zaproszeni goście oddają hołd bohaterskim żołnierzom 21. Warszawskiego Pułku Piechoty “Dzieci Warszawy”.

W uroczystości pod kamieniem upamietniającym formację, który znajduje się u zbiegu Al. J. Waszyngtona, ul. Grenadierów i ul. Siennickiej, Radę m.st. Warszawy reprezentował Paweł Lech, przewodniczący Komisji Zdrowia Rady m.st. Warszawy.  

Paweł Lech wśród osób biorących udział w uroczystości.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Paweł Lech, członek trzyosobowej delegacji skałdającej kwiaty przed pomnikiem. W środku kobieta w niebieskiej garsonce, po lewej i prawej mężczyźni w ciemnych garniturach..