null

25-lecie Szkoły Podstawowej nr 112 im. Marii Kownackiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sala gimnastyczna szkoły. Na scenie stoi przemawiająca wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

W piątek 27 maja br. odbyła się inauguracja obchodów Jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 112 przy ul. Zaułek 34 w Warszawie. Na uroczystości obecna była Magdalena Roguska, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Drodzy uczniowie – to głównie Wy tworzycie to miejsce i również dzięki Wam, Waszemu zaangażowaniu oraz nastawieniu do koleżanek i kolegów, szkoła nr 112 jest od lat tak przyjaznym każdemu miejscem. Jest to istotne szczególnie dziś, kiedy codziennie wyzwania wymagają od nas jeszcze silniejszego poczucia wspólnoty. I nawet jeśli czasami przychodzą trudności pamiętajcie o słowach patronki szkoły „Od tego są uszy, żeby je trzymać do góry”! – powiedziała do uczniów Magdalena Roguska, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Patronką szkoły od 2001 roku jest Maria Kownacka, autorka wielu znanych powieści dla dzieci, m.in. Plastusiowy Pamiętnik czy “Rogaś z Doliny Roztoki”. Szkoła od lat kieruje się mottem pisarki: Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza. Otwiera przed uczniami cały wachlarz możliwości, już na wczesnym etapie nauki. Rozwijanie talentów i pasji odbywa się także poza godzinami lekcyjnymi. Instytucja zachęca podopiecznych do uczęszczania także na zajęcia różnotematyczne, począwszy od matematycznych, po artystyczne i dziennikarskie. Placówka może się pochwalić rozwijającym wyobraźnię teatrem szkolnym, czy wspaniałym chórem. Oferta zajęć pozalekcyjnych w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony dzieci, poszerzana jest o interesujące je tematy i dziedziny nauki.

Oprócz oficjalnych przemówień, uroczystość została wzbogacona o występy artystyczne utalentowanych uczniów i nauczycieli szkoły nr 112.

 

Fot. Zuzanna Sosnowska

Zobacz galerię (5 zdjęć)
Sala gimnastyczna szkoły. Powitanie wiceprzewodniczącej Rady Warszawy z przedstawicielka szkoły.
Sala gimnastyczna. Występ nauczycieli.
Przewodnicząca Roguska rozmawia z jedną z uczestniczek uroczystości.
Sala gimnastyczna, wspólne zdjęcie po zakończeniu uroczystości. Burmistrz dzielnicy Białołęka Grzegorz Kuca , zastępca burmistrza dzielnicy Joanna Majchrzaki wiceprzewodnicząca Magdalena Roguska.