null

20-lecie Stowarzyszenia "Ariadna"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Podczas uroczystości Odznakę Honorową Zasłużonego dla Warszawy z rąk wiceprzewodniczącego Rady m.st. Warszawy, Sławomira Potapowicza oraz zastępcy burmistrza Ursynowa, Jakuba Berenta otrzymała Roma Łojewska, założycielka stowarzyszenia. Celem organizacji jest pomoc biednym, słabszym, młodzieży i dzieciom.

Kolegium Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Warszawy wyróżniło Romę Łojewską za jej zasługi na rzecz Warszawy, w szczególności w sferze społecznej.

Nie zawsze podczas obrad Kolegium jesteśmy zgodni w kwestii przyznania odznaczenia, ale w przypadku Pani Romy Łojewskiej nie było żadnych watpliwości. Jej działania podejmowane w celu pomocy biednym, słabszym, młodzieży i dzieciom zasługują na szczególne wyróżnienie - podkreślił wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy Sławomir Potapowicz.     

„ARIADNA” od 20 lat prowadzi działania na rzecz walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym, realizuje zadanie wieloletnie "Wsparcie osób w potrzebie", prowadzi magazyny z pomocą żywnościową i rzeczową na Ursynowie. Od lat organizuje wspólnie z Urzędem Dzielnicy Ursynów spotkania świąteczne dla ludzi samotnych i wykluczonych społecznie, dostarcza paczki żywnościowe samotnym niepełnosprawnym seniorom do domów. Przez ponad 5 miesięcy członkowie organizacji koordynowali prace magazynu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Dereniowej 6.

- Bez dobrych ludzi, dobrych serc, bez Was, nic by się nie zadziało. To wszystko dzięki Wam, wolontariuszom, firmom, naszej spółdzielni, parafii. Nadal będziemy się starać robić to dobrze i myślę, że Wy też nas nie zostawicie - dziękowała zebranym Roma Łojewska.

Uroczystość odbyła się 14 września w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”.

Roma Łojewska i wiceprzewodniczący Potapowicz z bukietem kwiatów. Składanie gratulacji.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Na pierwszym palnie ekran, na nim logo wydarzenia: kształt monety z 20, w którą wkomponowane jest logo stowarzyszenia napisami, jego pełną nazwą od góry i zasłużony dla stowarzyszenia w dolnej części logo. Poniżej ekranu Roma Łojewska dziękuje osobom wspierającym działania stowarzyszenia, w tym władzom miasta i dzielnicy Ursynów.wład
Uczestnicy uroczystości siedzący na widowni. Na pierwszym planie Zasłużona dla Warszawy wraz z bukietami kwiatów.
Na pierwszym planie Roma Łojewska otrzymuje gratulacje i kwiaty od jednej z uczestniczek uroczystości.
Na pierwszym planie ekran, na którym widać samochody stowarzyszenia. Na środku sceny, zwrócona W stronę ekranu zwrócona jest Roma Łojewska z mikrofonem.