null

15-lecie Pracowni Rzeczy Różnych Synapsis

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Z okazji jubileuszu Magdalena Roguska, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy wręczyła pracownikom placówki Odznaki Honorowe Zasłużonego dla Warszawy.

Kolegium Odznaki Honorowej Zasłużony dla Warszawy wyróżniło Bożenę Domańską, Dorotę Eggert, Monikę Fijałkowską, Rafała Komendarczyka i Krzysztofa Rataja, za pracę w Zakładzie Aktywności Zawodowej. W Pracowni Rzeczy Różnych Synapsis, która mieści się w Wilczej Górze prowadzą zajęcia dla dorosłych osób w spektrum autyzmu.

Przed wręczeniem odznaczeń Magdalena Roguska, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy powiedziała: - Dziękuję Państwu za pracę z misją, choć często pewnie ogromnie trudną. Tworzycie coś wyjątkowego. miejsce dla osób w spektrum autyzmu. Dajecie im szansę na pracę, choc tym nielicznym, bo jak wiemy w Polsce żyje około 10 000 dorosłych osób z autyzmem, a prawie nikt z nich nie pracuje. Dla osób z niepełnosprawnościami, fakt zatrudnienia ma ogromne znaczenie, zapobiega wykluczeniu społecznemu. Wszystko co robicie jest ogromnie ważne nie tylko dla osób aytystycznych ale również dla ich rodzin.

Zobacz galerię (10 zdjęć />)
Prostokątny tort w kolorach niebiesko-białych z czarnymi napisem 15 lat Synapsis. Logo fundacji jest na żółtym tle.