null

11. edycja budżetu obywatelskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na podłużnym, drewnianym na stole ustawiono szklanki i dzbanek z wodą. Z młody chłopczyk ogląda książki uporządkowane na regale. Na nim znajdują się również malowidła autorstwa maluchów oraz dekoracje świąteczne.

1 grudnia 2023 roku ruszyła 11 edycja budżetu obywatelskiego w Warszawie. Do dyspozycji mieszkańców została przeznaczona kwota 105 782 530 zł.

Od 1 grudnia 2023 r. do 25 stycznia 2023 r. mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty – pomysły, jak ulepszyć otoczenie.

Projekty nie muszą być zgłaszane przez specjalistów, ekspertów. – wyjaśnia Sławomir Potapowicz, Wiceprzewodniczący m.st. Warszawy – Każdy mieszkaniec może zgłosić projekt. Następnie zostanie on w odpowiedni sposób zweryfikowany i oceniony, zawarte zostaną też wskazówki jak zmienić projekt tak, by mógł być zrealizowany.

Konferencja prasowa inaugurująca 11. edycję budżetu obywatelskiego odbyła się w pawilonie parkowym na Skwerze Ormiańskim, który sam jest wynikiem 5. edycji budżetu partycypacyjnego. 

 

Na pierwszym planie widnieje uśmiechnięta kobieta siedząca na kanapie. Na drugim planie widoczny jest regał z książkami.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Na pierwszym planie widoczne są trzy Panie, siedzące na kanapie, z czego jedna z nich przemawia przez mikrofon. Na drugim planie widoczny jest regał z książkami.
Na pierwszym planie widnieje Pan Sławomir Potapowicz przemawiający przez mikrofon.
Na pierwszym planie widnieje Pan Sławomir Potapowicz.
Na pierwszym planie znajduję się uśmiechnięty Pan Sławomir Potapowicz.