null

"Wpisz do Kalendarza"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W sobotę, 1 października, w Centrum Wielokulturowym w Warszawie odbyło się spotkanie uczestniczek programu "Wpisz do Kalendarza" z Ewą Malinowską-Grupińską, przewodniczącą Rady m.st. Warszawy, oraz Dorotą Łobodą, Przewodnicząca Komisji Edukacji.

Inicjatywa “Wpisz do Kalendarza” skierowana jest do młodych kobiet, która otwiera drzwi przyszłym liderkom politycznym. Tworzą ją kobiety dla innych kobiet. Chcą uświadamiać, burzyć stereotypy i uprzedzenia.

Kiedy świat chce zrobić z nas, młodych dziewczyn, menadżerki domu, my powinnyśmy myśleć nad tym, jak zostać menadżerkami świata. Z tym przesłaniem tworzymy projekt „Wpisz do kalendarza”, który ma na celu wzmocnić uczennice szkół ponadpodstawowych w rolach liderek zmiany politycznej: bo wszystko, co robimy, powinno zaczynać się od planu. Czy to wybory do samorządu klasowego, szkolnego czy młodzieżowej rady: dobra strategia zawsze ułatwia docieranie do celu – mówią załozycielki projektu.

Podczas zorganizowanych warsztatów dla przyszłych liderek politycznych, radne opowiadały obecnym o swoich doświadczeniach i drodze w polityce. Uczestniczki projektu mogły zadawać pytania i rozwiewać wszelkie wątpliwości.

 

fot. Zuzanna Sosnowska

Zobacz galerię (13 zdjęć)