null

"Dom Bracia Jabłkowscy" wyróżniony

Drukuj otwiera się w nowej karcie

4 listopada 2014 r. przy ul. Brackiej 25 odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnienia "Zasłużony dla Warszawy" przyznanego firmie "Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy" S.A. Odznaczenie z rąk Przewodniczącej Rady m.st. Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej odebrała Seniorka Rodu, Pani Ewa Jabłkowska-Mackiewicz.   

Historia Rodziny Jabłkowskich i Firmy Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy S.A. stanowi gotowy materiał na film, któremu scenarzysta mógłby dać tytuł „Saga rodu Jabłkowskich”. Opowieść ta jak zwierciadło odbijałaby losy Polaków i przede wszystkim mieszkańców Warszawy ostatnich 130 lat na tle perypetii znanej kupieckiej rodziny Jabłkowskich. Rodziny, która w imię pozytywistycznych ideałów, które przyświecały seniorowi rodu Józefowi Jabłkowskiemu (temu, który w Kongresówce już w 1860 roku założył dom handlowo-rolniczy), wyznaczała najwyższe standardy rzetelnego kupiectwa. Były to normy, których podstawa to zadowolenie klienta i troska o pracowników. (...) pragnę podkreślić to, o czym już dziś wspominano, że Dom Braci Jabłkowskich zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii Warszawy, nie dzięki jego wytworności i luksusowi, które porównać by można ze świetnością paryskich Galeries Lafayette czy londyńskiego Harrodsa, ale dzięki wspaniałej postawie właścicieli, którzy włączali się w liczne akcje charytatywne i przedsięwzięcia kulturalne. Ofiarności właścicieli i ich bezinteresowności warszawiacy najpełniej mogli doświadczyć podczas Powstania Warszawskiego oraz po wojnie, kiedy firma włączyła się do odbudowy Warszawy. Teraz, nowe pokolenie Jabłkowskich podąża drogą wyznaczoną przez swoich ojców, dziadków, babcie i prababcie, włączając się w nietuzinkowe projekty kulturalne, stając się mecenasami kultury na miarę dzisiejszych czasów - podkreśliła w swoim przemówieniu Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska.

W uroczystości wręczenia wyróżnienia "Zasłużony dla Warszawy" udział wzięła także Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

DSC_7117a.JPG
Zobacz galerię (4 zdjęć)
DSC_7101a_Custom.JPG
DSC_7140a_Custom.JPG
DSC_7076_Custom.JPG